جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

پردازشگر گرافیکی اسنپدراگون 8 نسل 3 احتمالاً 50 درصد قدرتمندتر از اسنپدراگون 8 نسل 2 خواهد بود

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
پردازشگر گرافیکی اسنپدراگون 8 نسل 3 احتمالاً 50 درصد قدرتمندتر از اسنپدراگون 8 نسل 2 خواهد بود

اسنپدراگون 8 نسل 3 در سه‌ماهه آخر سال جاری میلادی معرفی خواهد شد. نسخه قبلی آن، اسنپدراگون 8 نسل 2، در مقایسه با چیپ A16 Bionic اپل عملکرد بهتری در تست‌های GPU به نمایش گذاشت و اکنون گفته می‌شود که نسل بعدی‌اش درزمینه GPU تا 50 درصد عملکرد بهتری خواهد داشت.

هرچند اسنپدراگون 8 نسل 2 از نظر عملکرد پردازنده (CPU) از A16 Bionic اپل ضعیف‌تر است، اما درزمینه GPU عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد. اکنون هم در گزارش جدیدی گفته شده است که اسنپدراگون 8 نسل 3 نیز درزمینه GPU عملکرد خیره‌کننده‌تری خواهد داشت.

اسنپدراگون 8 نسل 3 و پردازنده گرافیکی قوی‌تر از آدرنو 740

در این گزارش توضیح داده شده است که کوالکام قصد دارد اسنپدرا‌گون 8 نسل 3 را به پردازشگر گرافیکی قوی‌تری نسبت به آدرنو 740 اسنپدراگون‌ 8‌ ‌نسل 2 مجهز کند. به‌طور ویژه، انتظار می‌رود تا پردازشگر گرافیکی اسنپدراگون 8 نسل ‌3 که احتمالاً آدرنو 750 نام دارد، 50 درصد عملکرد بهتری نسبت به نسل قبلی خود داشته باشد.

با در نظر گرفتن فاصله بین اسنپدراگون 8 نسل 2 و A16 Bionic در بخش GPU، بعید به‌نظر می‌رسد که A17 Bionic نیز بتواند در این زمینه از کوالکام پیشی بگیرد.

در چند هفته گذشته جزئیات زیادی از اسنپدراگون 8 نسل 3 فاش شده است. ازجمله آن‌ها می‌توان به تغییر پیکربندی هسته‌ها و پشتیبانی از UFS 4.1 و پایان پشتیبانی از برنامه‌های 32 بیتی اشاره کرد. هرچند در گزارش جدید گفته شده است که این چیپست پردازشگر گرافیکی قدرتمندتری خواهد داشت، اما طبق اطلاعات فعلی، در بخش CPU همچنان از A17 Bionic ضعیف‌تر خواهد بود.

انتظار می‌رود چیپست پرچمدار کوالکام در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر معرفی شود و احتمالاً ابتدا توسط شرکت‌هایی مانند موتورولا و شیائومی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید