جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

اسپانیا اپل و آمازون را برای تبانی در قیمت گذاری جریمه کرد

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
اسپانیا اپل و آمازون را برای تبانی در قیمت گذاری جریمه کرد

اسپانیا آمازون و اپل را به دلیل نقض قوانین آنتی تراست ۱۹۴.۱ میلیون یورو (بیش از ۲۱۸ میلیون دلار) جریمه کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این جریمه‌ها مربوط به قرارداد میان شرکت‌ها در سال ۲۰۱۸ است که در نتیجه آن آمازون به معامله گر مجاز محصولات اپل تبدیل شد اما در این قرارداد بندهای ضدرقابتی نیز گنجانده شد.

سازمان CNMC، رگولاتور آنتی تراست اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۲ شرکت مذکور بدون توجیه تعداد فروشندگان محصولات اپل در وب سایت آمازون در اسپانیا را کاهش داده اند. این سازمان اپل را ۱۴۳.۶ و آمازون را ۵۰.۵ میلیون یورو برای شرکت در تبانی برای قیمت گذاری براساس قرارداد در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ جریمه کرده است. آژانس آنتی تراست اسپانیا اعلام کرد پس از این قرارداد، بیش از ۹۰ درصد فروشندگان محصولات اپل در آمازون از حضور در ویترین فروشگاه آنلاین منع شدند.

علاوه بر آن آمازون دسترسی خرده فروشان غیراسپانیایی در اتحادیه اروپا به مشتریان داخل کشور را محدود کرده بود. این خرده فروش بزرگ آنلاین در بخش جستجوی مشتریان برای محصولات اپل، تبلیغات مربوط به رقبای این شرکت را نیز حذف کرده بود.

در نتیجه قیمت محصولات آنلاین اپل در اسپانیا بیشتر بود.

آمازون و اپل در بیانیه‌هایی جداگانه آسیب رساندن این قرارداد به مشتریان را نفی کردند. این شرکت‌ها ۲ ماه فرصت دارند تا نسبت به تصمیم ناظر آنتی تراست اعتراض کنند.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید