جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

اپل با بهمنی از فروشگاه های اپ روبرو می شود

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
اپل با بهمنی از فروشگاه های اپ روبرو می شود

کارشناسان پیش بینی می کنند پس از اجازه نصب فروشگاه های اپ طرف سوم روی دستگاه های iOS ، انبوهی از آنها مانند بهمن به بازار سرازیر می شوند و به رقبایی بالقوه برای اپ استور تبدیل می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در حالیکه اپل آماده می شود تا در اتحادیه اروپا اجازه دهد فروشگاه های اپلیکیشن مختلف روی دستگاه هایش نصب شوند، رقبای این شرکت خود را آماده می کنند تا جایگزینی برای «اپ استور» شوند.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) اپل و گوگل را مجبور می کند فضایی برای فروشگاه های اپ طرف سوم در دستگاه هایی با سیستم عامل iOS و اندروید فراهم کنند.

تحت این قانون که طی دو سال آینده اجرایی می شود، فروشگاه های اپ طرف سوم از روشی ساده تر به دستگاه های آیفون و اندروید نفوذ می کنند.

از سوی دیگر با اجرایی شدن بندهای مختلف این قانون، رقبایی از استارت آپ های کوچک تر گرفته تا آمازون و مایکروسافت ممکن است سعی کنند مشتریان و توسعه دهندگان اپ را از اپل و گوگل بربایند.

بیشتر بخوانید: اپل توئیتر را با حذف از اپل استور تهدید کرد

بن وود مدیر ارشد بازاریابی در شرکت تحلیلی «سی سی اس اینسایت» پیش بینی می کند انبوهی از فروشگاه های اپ مانند یک بهمن در آینده نزدیک وارد بازار شوند.

او در این باره می گوید: اکنون همه شرکت ها تمایل به فعالیت در این حوزه دارند و همه آنها دیگر نمی خواهند کمیسیونی به اپل پرداخت کنند که در حقیقت آن را نوعی «مالیات» می دانند.

هم اکنون کاربران اندروید می توانند تمام اپلیکیشن ها را از منابع جایگزین گوگل پلی روی دستگاه هایشان نصب کنند. اما برای انجام این کار باید برخی تنظیمات امنیتی دستگاه هایشان را خاموش کنند.

به نظر می رسد کوتاه آمدن اپل در خصوص اجازه فعالیت به فروشگاه های اپلیکیشن در اتحادیه اروپا، نشانه ای از برد برخی پیشروان صنعت فناوری مانند ایلان ماسک (مدیر ارشد اجرایی توئیتر) و دانیل اک (مدیر ارشد اجرایی اسپاتیفای) باشد. هر دو آنها از پرداخت کمیسیون ۳۰ درصدی به اپل از طریق اپ استور گله داشتند.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید