جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

جایزه ۲۰ هزار دلاری برای گزارش مشکلات امنیتی هوش مصنوعی

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
جایزه ۲۰ هزار دلاری برای گزارش مشکلات امنیتی هوش مصنوعی

شرکت سازنده ربات‌های چت هوش مصنوعی GPT، روز سه‌شنبه اعلام کرد که تا ۲۰۰۰۰ دلار به کاربرانی که آسیب‌پذیری‌های سیستم‌های هوش مصنوعی آن را گزارش کنند، جایزه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در قالب برنامه OpenAI Bug Bounty که در روز سه‌شنبه اعلام شد و بر اساس میزان خطرآفرینی اشکالاتی که گزارش می‌شوند، به افراد جوایزی ارائه می‌شود که از ۲۰۰ دلار برای هر آسیب‌پذیری شروع می‌شود.

شرکت‌های فناوری اغلب از برنامه‌های اعطای پاداش برای تشویق برنامه‌نویسان و هکرهای اخلاق گرا برای گزارش اشکالات در سیستم‌های نرم‌افزاری خود استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی چگونه نحوه عملکرد دانشگاه ها را بهبود می بخشد

OpenAI از محققان دعوت کرده تا برخی از عملکردهای ChatGPT و نحوه ارتباط سیستم‌های OpenAI و به اشتراک گذاری داده‌ها با برنامه‌های شخص ثالث را بررسی کنند. از طریق این برنامه، وجود محتوای نادرست یا مخرب در سیستم‌های OpenAI بررسی نمی‌شود.

این اقدام چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که ChatGPT در ایتالیا به دلیل نقض مشکوک قوانین حفظ حریم خصوصی ممنوع شد و همین امر باعث شد رگولاتوری ها در سایر کشورهای اروپایی خدمات هوش مصنوعی مولد را با دقت بیشتری مطالعه و بررسی کنند.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید