جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

رکورد اقامت در فضا به یک فضانورد روسی رسید

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
رکورد اقامت در فضا به یک فضانورد روسی رسید

«اولگ کانونکو» فضانورد روسی رکورد جهانی جدیدی برای مدت زمان اقامت در فضا ثبت کرده است.  این مرد ۵۹ ساله در کل ۸۷۸ روز و ۱۲ ساعت خارج از اتمسفر زمین گذرانده که معادل حدودا ۲ سال و نیم است.

کانونکو این نقطه عطف را در ایستگاه فضایی بین المللی جشن گرفت که از سال ۲۰۰۸ میلادی تاکنون ۵ بار به آنجا سفر کرده است.

او در این باره به خبرگزاری روسی تاس می گوید: من به فضا سفر می کنم تا آنچه که دوست دارم انجام دهم، نه اینکه رکورد ثبت کنم. من از زمان کودکی رویای فضانورد شدن را داشتم. فرصت سفر به فضا، زندگی و کار کردن در مدار زمین، به من انگیزه می دهد تا پرواز کنم.

کانونکو در ادامه افزود: من به تمام دستاوردهایم افتخار می کنم اما بیش از همه این نکته برایم افتخار آمیز است که رکورد کل مدت زمان اقامت یک انسان در فضا هنوز به یک فضانورد روسی تعلق دارد.

پیش بینی می شود این فضانورد در ۵ ژوئن به رکورد هزار روز اقامت در فضا دست یابد. تا اواخر سپتامبر مدت زمان اقامت او در فضا به ۱۱۱۰ روز می رسد که معادل بیش از ۳ سال است. سفر فعلی کانونکو به ایستگاه فضایی بین المللی از سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی آغاز شد و او همراه لورال اوهارا فضانورد ناسا و نیکلای چاب همتای روسی خود به مدار زمین رفت.

کانونکو در حقیقت رکورد «گنادی پادالکا»، دیگر فضانورد روسی را شکست که در سال ۲۰۱۵ میلادی در کل ۸۷۸ روز ۱۱ ساعت و ۲۹ دقیقه و ۴۸ ثانیه در فضا گذرانده بود.

 

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید