جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

عیوب نیروگاه‌های برق با هوش مصنوعی رفع می شود

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
عیوب نیروگاه‌های برق با هوش مصنوعی رفع می شود

محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی نرم افزاری شدند که عیوب نیروگاه‌های برق را در مدت زمان کمتر و با دقت بیشتری به تکنسین برق اطلاع می‌دهد.

زهرا السادات عطاری نماینده یک شرکت دانش بنیان سطح یک در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نرم افزاری تهیه کردیم که می‌تواند بیشتر از هشتاد نوع عیوب خطوط انتقال برق را با الگوریتم‌های هوش مصنوعی تشخیص دهد، گفت: این نرم افزار گزارش عیب‌های نیروگاه‌های برق را به صورت کامل در اختیار مدیر برق قرار می‌دهد

وی گفت: پیش از اینها، چنین عیب‌هایی با بازدید صعودی توسط پهپادهای صنعتی به صورت تک به تک در دکل‌های برق انجام می‌گرفت و این امری هزینه بر و زمان بر بود.

وی با بیان اینکه همچنین با اطلاعات GPS عیب‌ها مشخص می‌شد که این موضوع ایراداتی به همراه داشت، گفت: در استفاده از پهپادهای صنعتی به دلیل وجود میدان مغناطیسی در اطراف دکل‌ها، پهپاد یا سقوط می‌کند و یا GPS دچار مشکل می‌شود.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا خواهان قانونمندسازی ChatGPT و هوش مصنوعی شد

وی اضافه کرد: اما با نرم افزاری که تهیه کردیم می‌توانیم بر اساس پردازش تصویر بدون اختلالات دیگری عیوب خطوط انتقال برق را گزارش دهیم.

وی افزود: این نرم افزار در زمان کوتاهی دکل‌های برق را پایش و نقطه خطا را نیز با دقت مشخص می‌کند.

عطاری با تاکید بر اینکاگه این طرح در یک ازمایشگاه در دانشگاه باهنر به نتیجه رسیده، گفت: در حال حاضر شرکتهای برق منطقه و شرکت توانیر از این نرم افزار بهره می‌برند.

به گفته وی، هیچ نمونه خارجی از این نرم افزار در داخل کشور نبوده و ما توانستیم دانش فنی آن را بدست آوریم و در اختیار نیروگاه‌های برق قرار دهیم تا با مشکل مواجه نشوند.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید