جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

متا تا سال 2024 از تولیدکنندگان محتوا در فیسبوک و اینستاگرام کمیسیون نمی‌گیرد

متا تا سال 2024 از تولیدکنندگان محتوا در فیسبوک و اینستاگرام کمیسیون نمی‌گیرد

تولیدکنندگان محتوا یا همان کریتورهای اینستاگرام و فیسبوک (Creator) تا سال 2024 سهمی از درآمدهای خود را در اختیار این پلتفرم‌ها قرار نمی‌دهند. متا در گذشته چنین موضوعی را تا سال 2023 اعلام کرده بود.

مدیرعامل متآ، مارک زاکربرگ امروز در یک پست فیسبوکی از بروزرسانی‌های نحوه کسب درآمد برای فیسبوک و اینستاگرام خبر داد، از جمله اینکه تا سال 2024 کمیسیونی از تولیدکنندگان محتوا دریافت نمی‌شود.

https://rayamag.com/uploads/file/24476560/image/mark-zuckerberg.jpg

بیشتر بخوانید: توییتر و متا در صورت عدم ثبت دفاتر مرکزی خود در ژاپن، جریمه خواهند شد

درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا در اینستاگرام و فیسبوک

تولیدکنندگان محتوا در این پلتفرم‌ها از طریق حق اشتراک طرفداران، رویدادهای پولی، نشان‌ها و سایر روش‌ها درآمدزایی می‌کنند. البته متا در ماه‌های گذشته روش‌های کسب درآمد این افراد را افزایش داده تا کمتر به سمت تیک‌تاک بروند و البته روش‌های جدیدی هم در راه هستند. یکی از این ویژگی‌های جدید، گروه‌های اختصاصی برای کاربران است.

زاکربرگ همچنین در پست خود گفته که افراد بیشتری می‌توانند واجد شرایط کسب درآمد از فیسبوک و اینستاگرام و در بخش‌های مختلف آن‌ها مانند ریلز (Reels) شوند. یکی از برنامه‌های درآمدزایی، پاداش‌های نقدی ریلز است و اینفلوئنسرها می‌توانند از ویدیوهای کوتاه خود در اینستاگرام و البته فیسبوک درآمد داشته باشند.

مارک زاکربرگ

در پست مدیرعامل متا درباره ویژگی‌های دیگر هم اطلاعاتی وجود دارد؛ قابلیت‌هایی که هنوز در حال توسعه و آزمایش قرار دارند یا اینکه به ویژگی‌های کنونی موارد بیشتری استفاده می‌کنند. برای مثال به گفته زاکربرگ، اینستاگرام در حال آزمایش یک مارکت‌پلیس (Marketplace) برای تولیدکنندگان محتوا و برندها برای پیدا کردن یکدیگر جهت همکاری است؛ ویژگی که البته تیک‌تاک دارد.

قابلیت NFT متا هم در آینده نزدیک به خارج از ایالات متحده گسترش خواهد یافت و به‌زودی به فیسبوک هم می‌آید، البته ابتدا با چندین گروه مشخص از کاربران آمریکایی.

متا تمرکز کنونی خود را روی رقابت با تیک‌تاک گذاشته و می‌خواهد با روش‌های مختلف از مهاجرت اینفلوئنسرها به پلتفرم رقیب جلوگیری کند، حتی متا مشغول فید تمام صفحه مشابه تیک‌تاک برای اینستاگرام است. بنابراین باید در آینده شاهد روش‌های بیشتری برای کسب درآمد از پلتفرم‌های متا باشیم.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید