جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

متا و یوتیوب به جاسوسی متهم شدند

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
متا و یوتیوب به جاسوسی متهم شدند

متا (مالک فیس بوک) و یوتیوب با اتهام نظارت غیرقانونی بر شهروندان اتحادیه اروپا با استفاده از ردیاب ها در ایرلند با شکایت کیفری روبرو هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رجیستر، الکساندر هانف یکی از کارشناسان حریم خصوصی فرایند جمع آوری داده‌ها توسط متا را بدون رضایت شفاف کاربران تحت قانون سواستفاده از رایانه ایرلند به چالش کشیده است. او همچنین قصد دارد شکایت مشابهی را علیه یوتیوب و به دلیل استفاده از اسکریپت‌ها برای شناسایی پسوندهای مسدودکننده تبلیغات در مرورگرهای وب افراد ثبت کند.

دو هفته قبل هانف یک شکایت مدنی در کمیسیون حفاظت از داده ایرلند علیه سیستم یوتیوب در مرورگرها ثبت کرد که نرم افزارهای مسدود کننده را ردیابی می‌کند و ا جازه نمی‌دهد ویدئوها بدون آگهی‌ها یا پرداخت حق عضویت نمایش داده شوند. رگولاتورها هم اکنون منتظر پاسخ گوگل درباره به روزرسانی مربوط به وضعیت این ادعا هستند.

هانف با اتکا به تصمیم دادگاه‌ها و مقامات حفاظت از داده اتحادیه اروپا که تبلیغات رفتاری بدون رضایت شفاف را ممنوع کرده اند، معتقد است متا حداقل به مدت ۵ سال داده‌ها را برای تبلیغات رفتاری هدفمند بدون مبنای قانونی پردازش می کرده است. به همین دلیل شرکت اسکریپت‌هایی برای رصد رفتار و جمع آوری داده‌ها به کار می گرفته که غیرقانونی هستند.

هانف در این باره می‌گوید: متا پلتفرمز در ایرلند برای مدتی حدود ۵ سال (۲۵ می ۲۰۱۸ تا زمان حاضر) به طور غیرقانونی فناوری نظارتی را با هدف نظارت بر رفتار من به طور غیرقانونی به کارگرفته است. متا همچنین طی این سال‌ها به طور غیرقانونی انتقال داده در یک سیستم اطلاعاتی را برای نظارت رفتار من رهگیری کرده است.

اینستاگرام نیز اسکریپت های ردیابی، تبلیغاتی و تحلیلی مختلفی دارد که به طور دوره‌ای آنها را تغییر می‌دهد.

هانف معتقد است تمام این فعالیت‌ها مشمول قانون سواستفاده از رایانه ایرلند هستند.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید