جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

مقابله آمریکا با اعمال خلاف قانون از طریق هوش مصنوعی

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
مقابله آمریکا با اعمال خلاف قانون از طریق هوش مصنوعی

رهبران کمیسیون فدرال تجارت آمریکا شرکت هایی را که از هوش مصنوعی برای نقض قوانین علیه تبعیض یا فریبکاری سوء استفاده می کنند، تعقیب خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، محبوبیت یکباره چت بات «چت جی پی تی» متعلق به شرکت اوپن آ. آی در سال جاری با درخواست های متعددی در سراسر جهان برای قانونگذاری دراین خصوص روبرو شد. زیرا نگرانی ها درباره استفاده احتمالی از این نوآوری برای اعمال خلاف قانون افزایش یافته است. این در حالی است که شرکت ها به دنبال راه هایی برای استفاده از هوش مصنوعی مولد جهت افزایش بهره وری هستند.

قانونگذاران آمریکایی در جلسه استماع کنگره از لینا خان مدیر کمیسیون فدرال تجارت (FTC) همراه ربکا اسلاتر و آلوارو بدویا (از اعضای کمیسیون) درباره نگرانی هایی سوال پرسیدند که اخیرا در حوزه نوآوری در هوش مصنوعی به وجود آمده و ممکن است از آن برای تولید محتوای دیپ فیک با کیفیت بالا استفاده شود زیرا کلاهبرداری و نقض قانون با چنین روش هایی آسانتر می شود.

بیشتر بخوانید: موتور جستجوی هوش مصنوعی گوگل در راه است

بدویا در این جلسه گفت: شرکت هایی که از الگوریتم ها یا هوش مصنوعی استفاده می کنند، اجازه نقض حقوق شهروندی یا زیر پا گذاشتن قوانین را ندارند. وی در این باره افزود: شرکت ها نمی توانند ادعا کنند الگوریتم ها محرمانه هستند و توضیحی ندهند.

خان نیز معتقد است ممکن است از نسخه های جدید هوش مصنوعی برای کلاهبرداری و غیره استفاده شود و هرگونه عمل خلافی با اقدامات کمیسیون فدرال تجارت روبرو می شود.

اسلاتر در ادامه افزود: FTC طی تاریخ ۱۰۰ ساله خود مجبور بوده خود را با فناوری های در حال تغییر وفق دهد و تاکنون نشان داده که سازگاری با ChatGPT و سایر ابزارهای هوش مصنوعی هیچ تفاوتی ندارد.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید