جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

واکسن نانویی «ضد ساربکوویروس‌ها» به مرحله کارآزمایی بالینی رسید

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
واکسن نانویی «ضد ساربکوویروس‌ها» به مرحله کارآزمایی بالینی رسید

شرکت اوسیواکس (Osivax) از آغاز ثبت‌نام برای کارآزمایی بالینی روی واکسن OVX۰۳۳ خبر داد. این واکسن برای محافظت در برابر ویروس‌های تنفسی طراحی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مطالعه برای ارزیابی ایمنی OVX۰۳۳ در سه سطح دوز (۱۰۰ میکروگرم ، ۲۵۰ میکروگرم و ۵۰۰ میکروگرم) طراحی شده است. تا به امروز، هیچ نگرانی یا سیگنال مشکل‌ساز از نظر ایمنی در هر کدام از این دوزها مشاهده نشده است. این مطالعه به صورت کارآزمایی بالینی تک مرکزی، تصادفی، کنترل شده با دارونما در مرکز تحقیقات بالینی در واکسینولوژی کوکین پاستور (CIC) در بیمارستان کوکین در پاریس (AP-HP ،Inserm) انجام می‌شود.

نیکولا دروث از مدیران این شرکت می‌گوید: ساربکوویروس‌ها تهدیدی بوده که در دوره کرونا اهمیت کنترل آن‌ها بیشتر نمایان شد. این ویروس همچنان عواقب طولانی مدت برای سلامت جهانی دارد. با تکمیل ثبت نام برای آزمایش فاز ۱ با OVX۰۳۳، ما یک قدم مهم در جهت کنترل این ویروس‌ها بر می‌داریم. داده‌های جمع‌آوری شده از آزمایش فاز ۱ با OVX۰۳۳ برای توسعه بیشتر آن به عنوان یک اقدام محافظتی مؤثر و ایمن در برابر سویه‌های مختلف ساربکوویروس‌ها بسیار مهم خواهد بود. ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن داده‌ها در اواخر سال جاری هستیم و از همه داوطلبان شرکت‌کننده در این مطالعه تشکر می‌کنیم.

این واکسن حاوی نوعی نانوذرات خودآرا بوده که یک آنتی‌ژن ویژه را در خود نگه می‌دارد. این آنتی‌ژن امکان ایجاد پاسخ ایمنی گسترده را در بدن دارد.

اوسیواکس یک شرکت بیو دارویی در مرحله بالینی است که از فناوری پلت فرم نانوذرات،oligoDOMTM ، برای توسعه واکسن استفاده می‌کند.

این شرکت که در فرانسه مستقر است، پیش از این کارآزمایی بالینی روی واکسن آنفولانزای حاوی نانوذرات موسوم به OVX-۸۳۶ را انجام داده بود و مراحل اولیه فاز دوم کارآزمایی روی این واکسن را نیز آغاز کرده است که قرار است روی ۳۰۰ داوطلب این کار انجام شود.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید