جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

وزیر ارتباطات اعضای جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را منصوب کرد

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
وزیر ارتباطات اعضای جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را منصوب کرد

زارع‌پور با صدور احکامی، اعضای جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را منصوب کرد. رئیس سازمان فناوری اطلاعات، عضو شورای عالی فضای مجازی و رئیس دانشگاه شریف، مدیر عامل فناپ و مدیرعامل اسبق پست از جمله اعضای جدید این کمیسیون هستند. کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات یکی از کمیسیون‌های راهبردی بوده و تصمیم‌های حائز اهمیتی همچون تعیین تعرفه اینترنت از سوی این کمیسیون گرفته می‌شود.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «رسول جلیلی»، «محمد خوانساری»، «شهاب جوانمردی»، «حسین میرزاپور» و «حسین نعمتی» از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان اعضای جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات منصوب شدند.

این کمیسیون نهاد مستقلی است که وظیفه سیاست‌گذاری، تدوین و تصویب مقررات را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برعهده دارد. نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات و حفظ حقوق مشترکین و کاربران براساس اصول محوری سازمان (یعنی رعایت عدالت، انصاف، اخلاق مداری، صراحت، شفافیت و ایجاد فضای رقابتی سالم ) نیز از دیگر وظایف آن است.

«خدمات همراه»، «خدمات ثابت»، «ارتباطات رادیویی»، «همگرایی خدمات ثابت و همراه» و «پست» از جمله حوزه‌هایی است که تصمیم‌گیری درباره آن‌ها برعهده کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است.

تعیین تعرفه اینترنت همراه و ثابت، تعرفه ارائه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت، مقررات حاکم بر ارائه خدمات کد دستوری، حمایت از توسعه شبکه فیبر نوری، شرایط و ضوابط واگذاری باندهای فرکانسی، حق امتیاز اپراتور ماهواره‌ای، تعرفه ارائه خدمات پستی و... از جمله وظایف اصلی این کمیسیون است.

 وزیر ارتباطات اعضای جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را منصوب کرد

بیشتر بخوانید: سرویس Starlink for RVs معرفی شد؛ دسترسی به اینترنت در سفر با هزینه 135 دلار

کمیسیون تنظیم مقررات

خوانساری دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است. وی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و دانشیار عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران است. خوانساری بیش از 5 سال سابقه ریاست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را نیز در سوابق خود دارد.

جلیلی دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه سیدنی استرالیا و رئیس دانشگاه صنعتی شریف و دانشیار عضو هیئت‌علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر آن دانشگاه است. او 9 سال سابقه عضویت در شورای عالی فضای مجازی و بیش از 26 سال سابقه فعالیت در بخش دانشگاهی و در بخش خصوصی به‌عنوان مؤسس و راهبر شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در کارنامه خود دارد.

جوانمردی دارای مدرک دکتری DBA از دانشگاه بوردو فرانسه بوده و از سال 1386 مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) است. وی عضویت در هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران و نایب‌رئیسی کمیسیون اقتصاد دیجیتال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران را در کارنامه خود دارد.

میرزاپور دانش‌آموخته دکتری دانشگاه مونترال کانادا است. دستیار وزیر ارتباطات در امور راهبردی و بین‌الملل، قائم‌مقام پژوهشکده سیاست‌گذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کارگروه داده و حکمرانی ستاد هوشمندسازی و اقتصاد دیجیتال معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره آزمایشگاه داده و حکمرانی و بنیان‌گذار و مدیر استودیوی فناوری‌های تنظیم یار ازجمله سوابق وی است.

نعمتی دارای مدرک کارشناسی ارشد و مدیرعامل اسبق شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است. وی در سال‌های 1388 تا 1390 عضو هیئت‌مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران نیز بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از تلاش‌های اعضای پیشین کمیسیون، آقایان «احمد معتمدی»، «ناصر علی سعادت» و «محمود حسن‌زاده قرائی» قدردانی کرده است.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید