جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

پروژه جدید برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق در فضا

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
پروژه جدید برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق در فضا

قرار است طی پروژه ای به نام «سولاریس» پنل های خورشیدی عظیمی به فضا فرستاده شوند تا با جمع آوری انرژی ستاره آن را به برق تبدیل و به زمین بتابانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اکسفورد میل، محققان انگلیسی احتمالاً در اجرای پروژه ایجاد یک مزرعه خورشیدی در فضا شرکت می‌کنند.

شرکت «اسپیس سولار لیمیتد» در هارول تصمیم دارد این پروژه را اجرا کند و اگر انگلیس برای اجرای پروژه سولاریس با سازمان فضایی اروپا قرار داد امضا کند، در این برنامه شرکت می‌کند.

هدف این پروژه تاباندن برق به زمین است. سم آلدن یکی از مدیران اسپیس سولار لیمیتد در این باره می‌گوید: برای اجرای این پروژه پنل‌های خورشیدی بزرگ در فضا قرار داده می‌شوند که از لحاظ منطقی و اقتصادی به صرفه به نظر می‌رسد. زیرا فعالیت پنل ها در فضا به جای قرار دادن آنها در زمین سبب می‌شود دسترسی آنی به انرژی ۱۳ بار بیشتر شود.

بیشتر بخوانید: کپسول اوریون متعلق به ماموریت آرتمیس ۱ به ماه رسید

او در ادامه می‌افزاید: از آنجا که آنها پنل‌های خورشیدی همیشه می‌توانند این ستاره را ببینند، به طور مداوم انرژی دریافت می‌کنند و در نهایت برق را به زمین بفرستند که هزینه‌های در مقایسه با فناوری‌های زمینی رقابتی تر است.

انجام چنین پروژه به معنای آن است که می‌توان زیرساخت وسیع و جدیدی ایجاد کرد که به ما کمک می‌کند بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای به برق دست یابیم.

برق تولید شده توسط یک آنتن بزرگ دریافت می‌شود. این آنتن ساختاری مش مانند است.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید