جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

کلینیک پوست و زیبایی ونک

  • author منتشر کننده
کلینیک پوست و زیبایی ونک

بسیاری از چین‌های پوستی مانند خط اخم، خطوط افقی پیشانی، در اثر انقباض عضلات صورت ایجاد می‌شوند. برای پیشگیری از ایجاد این چین‌ها یا برطرف کردن آنها می ‌وان از سم بوتولینوم (بوتاکس) استفاده کرد. بوتاکس سمی عصبی است که از نوعی باکتری تهیه می‌شود. اگر مقادیر کمی از این سم به داخل عضلات خاصی تزریق شود، سبب فلج آن عضلات می‌شود. بدین ترتیب عضله دیگر نمی‌تواند منقبض شود و دیگر چین پوستی ایجاد نمی‌کند. به یاد داشته باشید که تزریق بوتاکس تنها باید توسط متخصص پوست انجام شود. بیائید ۱۰ نکته مهم در ارتباط با بوتاکس را مرور کنیم:

بیشترین تاثیر تزریق بوتاکس در ثلث فوقانی صورت دیده می‌شود. به عبارت دیگر بوتاکس روی خطوط اخم، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط افقی پیشانی بیشترین تاثیر دارد. البته از تزریق بوتاکس برای بر طرف کردن خط خنده (در موارد خاص) و چین‌های دور لب هم استفاده می‌شود، اما یادتان باشد، بهترین اثر در بالای صورت دیده می‌شود.

متأسفانه با گذشت زمان چین و چروک روی صورت ایجاد می‌شود. در ابتدا این چین‌ها تنها در زمان نشان دادن احساسات (اخم کردن، خندیدن یا لبخند زدن) قابل مشاهده هستند. این نوع چین‌ها را چین‌های فعال می‌نامند. با گذشت زمان (و افزایش سن) چین‌های فعال دائمی می شوند (چین‌های ثابت) و دیگر ربطی به انقباض عضلات در هنگام نشان دادن احساسات ندارند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در بیمارانی که چین‌های فعال دارند، بیشترین اثر را می‌گذارد. در بیمارانی که چین ثابت دارند، تأثیر تزریق آهسته‌تر و تجمعی‌تر است و ممکن است نیاز به ۲ تا ۳ جلسه درمانی پیاپی برای حصول نتیجه بیشتر باشد.
بهتر است از ۲ هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف آسپیرین، ویتامین E، سیر و جین سینگ که می توانند سبب خونمردگی شوند، خودداری کنید.

با تزریق بوتاکس می توان تعریق بیش از حد نواحی مختلف از جمله زیر بغل را کاهش داد. بعد از تزریق بوتاکس برای ۴ ساعت دراز نکشید، محل را دستکاری نکنید و از انجام فعالیت هایی که جریان خون صورت را افزایش می دهد (گرم کردن صورت، ورزش کردن) خودداری کنید.

ممکن است بعد از تزریق بوتاکس در قسمت‌های بالای صورت، دچار سردرد شوید. این نوع سردرد در مدت چند روز بعد از تزریق بدون درمان دارویی برطرف می‌شود، نگران نباشید. در ضمن یادتان باشد که تزریق بوتاکس می تواند سبب برطرف شدن میگرن بشود.

۲ هفته بعد از تزریق، مجدداً به پزشک مراجعه کنید. در صورت لزوم ترمیم با تزریق مقدار کمی بوتاکس صورت می‌گیرد.
معمولا برای تزریق بوتاکس نیاز به بی حسی نیست. در صورت لزوم می شود از کیسه یخ یا بی حس کننده موضعی در محل تزریق استفاده کرد.

۱ تا ۲ هفته بعد از تزریق اثر آن کامل می‌شود. عجله نکنید! طول می‌کشد تا بوتاکس تاثیر کامل بگذارد و عضلات را فلج کند.
طول اثر بوتاکس (بسته به مقدار داروی تزریق شده و محل درمان و وضعیت خود بیمار) بین ۳ تا ۶ ماه است. درمان بعدی زمانی باید انجام شود که عضلات محل تزریق شروع به انقباض کردند.اطلاعات بیشتر در رابطه با کلینیک پوست و زیبایی ونک


شماره تماس : ۸۸۶۶۲۴۰۴

وب سایت : -

آدرس : تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک 50، واحد 13، طبقه چهارم (کلینیک پوست و زیبایی ونک)

+ برای معرفی کسب و کار خود کلیک نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید