جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

احتمال خریداری پینترست توسط پی ‌پال با قیمت نجومی ۴۵ میلیارد دلار

احتمال خریداری پینترست توسط پی ‌پال با قیمت نجومی ۴۵ میلیارد دلار

آیا تا به حال از نرم افزار پینترست استفاده کرده اید؟ و یا نام آن را شنیده اید؟ اگر فرد خوش‌ سلیقه و خلاقی هستید و از هیاهوی دنیای سلبریتی ‌ها در اینستاگرام خسته شده ‌اید، پینترست جایگزینی ایده ‌آل برای شما است. در حقیقت بهتر است بگوییم که اگر از شما بپرسند یک شبکه اجتماعی نام ببرید که بیش از هر چیز بر اشتراک ‌گذاری عکس متمرکز باشد، بدون شک می ‌گویید اینستاگرام؛ که البته منطقی است. اینستاگرام نزدیک به یک میلیارد کاربر فعال در دنیا دارد که بیش از ۲۴ میلیون نفر آن‌ ها ایرانی هستند.

دراین مقاله قصد داریم شما را با نرم افزاری آشنا کنیم که در حقیقت در رقابت بالایی با اینستاگرام قرار گرفته است. در واقع می توان گفت که  اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی تصویر محور نیست. پلتفرمی به نام پینترست دقیقا از مجموعه ‌ای از تصاویر تشکیل شده است که شاید حتی از عکس‌های منتشرشده در اینستاگرام زیباتر باشند. چرا؟ چون اینستاگرام کاربر را ترغیب می ‌کند عکس‌ های متعلق به خود را پست کند و این واقعیت تلخی است که تمام کاربران این شبکه محبوب اجتماعی، برخلاف آنچه خودشان فکر می ‌کنند، مهارت زیادی در عکاسی ندارند؛ به همین خاطر، احتمال اینکه در اینستاگرام با انواع عکس ‌های شخصی بی‌ کیفیت و عاری از هرگونه اصل زیبایی‌ شناختی رو به‌ رو شوید، زیاد است.

تا به اینجای کار متوجه شدید که شهرت این اپلیکیشن بالاست و طرفداران خاص خودش را دارد اما باید گفت که رسالت پینترست متفاوت است. این شبکه اجتماعی به جای ترغیب کاربر به اشتراک ‌گذاری شاهکارهای عکاسی خود، به او فضایی می ‌دهد تا شاهکارهای دیگران را مطابق با سلیقه و علایق خود جمع ‌آوری کند؛ مثل کلکسیونی از ایده‌ های خلاقانه و جذاب. پینترست برای افرادی که عاشق ایده و خلاقیت یا دنبال اینفوگرافیک و آموزش‌ های کاربردی‌ هستند، ایده ‌آل است. در پینترست می ‌توانید مثل اینستاگرام چندین هزار فالوور داشته باشید و حتی برای کسب ‌و ‌کار خود تبلیغ کنید. و راستی، در پینترست خبری از سلبریتی ‌ها و حکمروایی مطلق آن ‌ها نیست که به کاربران عادی مجال ابراز وجود نمی ‌دهند.

در این اپلیکیشن هر فردی می تواند تقریبا هر کاری را که دوست دارد انجام دهد و در واقع برای موفقیت و دیده شدن از شانس یکسانی برخوردار است؛ شاید به این خاطر که در پینترست این شما نیستید که دیده می ‌شوید، بلکه علایق شما است که دیده می‌ شود. و هرچه در جمع ‌آوری تصاویر منظم ‌تر و خوش‌ سلیقه‌ تر باشید، تعامل کاربران دیگر با مجموعه عکس‌ های شما بیشتر می ‌شود. در واقع می ‌توان گفت پینترست جای افراد خوش ‌سلیقه است.

احتمال خریداری پینترست توسط پی ‌پال با قیمت نجومی ۴۵ میلیارد دلار

حال می خواهیم در مورد جزییات اخبار مربوط به پینترست صحبت کنیم. اخیرا در رابطه با این نرم افزار اطلاعاتی به دست آمده که از احتمال خریداری شدن این نرم افزار توسط پی ‌پال با قیمت ۴۵ میلیارد دلار خبر می ‌دهد. بر اساس جدید ترین گزارش‌ های منتشر شده، پی ‌پال و پینترست در آستانه آشکارسازی معامله ‌ای هستند که در پی آن شرکت مالی خدماتی معروف، پلتفرم محبوب اشتراک‌ گذاری تصاویر را به‌ دست خواهد آورد. این خبر به دنبال گزارشی است که صبح امروز توسط بلومبرگ منتشر شد و مذاکره‌ این دو شرکت را علنی کرد. ارزش معامله مذکور ۴۵ میلیارد دلار یا ۷۰ دلار به ازای هر سهم است و بیشتر با سهام پی ‌پال پرداخت خواهد شد.

مطابق اطلاعات به دست رسیده سهام این نرم افزار با قیمت ۶۲٫۶۸ دلار بسته شد و ۷٫۰۹ دلار (۱۲٫۷۵ درصد) افزایش یافت. طی پنج روز گذشته، سهام این شرکت بیش از ۲۲ درصد افزایش یافته است که نشان می ‌دهد شایعات مربوط به این معامله ممکن است به بیرون درز کرده و در حال پخش شدن باشد. ارزش پینترست در سال ۲۰۱۹، حدود ۱۰ میلیارد دلار بود. از آن زمان به دلیل شروع ویروس کرونا، این شرکت شاهد افزایش چشم‌ گیر کاربران خود بود. البته به‌ تازگی پینترست گفته است پس از کاهش فشار روزهای کرونایی و قرنطینه، رشد کاربران آن آهسته ‌تر شده است. به گفته یک منبع ناشناس، پی ‌پال پس از اینکه پلتفرم Shopify برای ترکیب تجارت الکترونیکی و فناوری مالی هزینه کرد، برای انجام معامله با پینترست تحت فشار قرار گرفت. سال گذشته Shopify با buy now همکاری کرد تا بتوانند خدمات بهتری به کاربران خود ارائه بدهد.

احتمال خریداری پینترست توسط پی ‌پال با قیمت نجومی ۴۵ میلیارد دلار

بیشتر بخوانید: بیشتر از نیم میلیون نفر از استفاده کنندگان از اندروید ندانسته بد افزار ها را دانلود کرده اند!

پینترست و پی پال

در واقع بررسی ها نشان می دهد که اگر معامله مذکور به نتیجه برسد، این بزرگ ‌ترین خرید یک شرکت رسانه ‌های‌ اجتماعی خواهد بود که تا کنون انجام شده است. در حال حاضر خرید لینکدین توسط مایکروسافت به ارزش ۲۶٫۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، بزرگ‌ ترین معامله در این دسته است. اگر همه چیز برای ارائه‌ دهنده پرداخت‌ های آنلاین مطابق انتظار پیش برود، ممکن است این معامله در اوایل ماه آینده و زمانی که پی ‌پال درآمد سه‌ ماهه خود را گزارش می ‌کند، اعلام شود. البته توجه داشته باشید که این قرارداد هنوز قطعی نیست و شرایط مربوط به آن ممکن است تغییر کند. با انتشار خبر مربوط به این معامله، سهام پی‌پال در حالی سقوط کرد که پینترست شاهد افزایش سهام خود بود.

به جرئت می توان اظهار داشت که با خرید این اپلیکیشن، پی‌ پال می ‌تواند رشد تجارت الکترونیکی بیشتری به خود اختصاص بدهد؛ زیرا خریداران آنلاین از اینفلوئنسرهای فضای مجازی پیروی می‌ کنند. همچنین این معامله می ‌تواند به پی‌پال کمک کند درآمد خود را با تبلیغات افزایش بدهد. قیمت پیشنهادی پی‌ پال برای خرید پینترست که در سال ۲۰۱۰ تأسیس شده، ۶۲ برابر درآمد این شرکت رسانه‌ های اجتماعی قبل از محاسبه سود، مالیات و استهلاک در ۱۲ ماه گذشته است. پی ‌پال برای افزایش عرضه تجارت الکترونیکی خود به خرید پینترست و شرکت‌ های دیگر روی آورده است. در سال ۲۰۱۹، این شرکت Honey Science را به مبلغ ۴ میلیارد دلار و اوایل امسال، شرکت Payidy مستقر در ژاپن را با قیمت ۲٫۷ میلیارد دلار خریداری کرد. پی ‌پال در ماه می سال جاری، شرکت Happy Returns را نیز به دست آورد.

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید