جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

افزایش بیماران قلبی با تغییر هرم سنی جمعیت

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
افزایش بیماران قلبی با تغییر هرم سنی جمعیت

بیماری های قلبی عروقی، از شایع ترین بیماری های غیر واگیر در دنیای امروز است که درصد بالایی از مرگ و میرها را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بیماری‌های قلبی عروقی، از مهم‌ترین علل مرگ و میر در جهان و ایران است و این روند به دلیل گرایش به زندگی صنعتی و استفاده بی رویه از غذاهای آماده و فست فودها و همچنین، کم تحرکی؛ رو به افزایش است. به طوری که در ایران نیز، مرگ و میر ناشی از بی بیماری‌های قلبی عروقی، قریب به نیمی از مرگ‌ها را در کشور به خود اختصاص داده است.

در عین حال، با پیشرفت علم پزشکی و همچنین ساخت و تولید تجهیزات پزشکی در دنیا؛ شرایط برای درمان بیماران قلبی بهتر شده و امید به زندگی را برای این دسته از بیماران افزایش داده است. به طوری که امروزه، پیچیده‌ترین اعمال جراحی قلب در کشورهایی که دارای نیروهای متخصص و مجرب هستند، انجام می‌شود.

مرکز قلب تهران که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران است، در چندین سال گذشته توانسته در زمینه درمان بیماران قلبی، موفقیت‌هایی کسب کند.

بیشتر بخوانید: شناسایی ۷۱ بیمار جدید کرونایی در کشور/ ۴ نفر فوت شدند

علی واشقانی فراهانی رئیس مرکز قلب تهران، در زمینه درمان بیماران قلبی، گفت: ما سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار بیمار قلبی را پذیرش و درمان کردیم و حدود ۳۰ درصد از خدمات ما کاملاً بی نظیر بوده و یا در کشور وجود ندارد و یا بسیار محدود موجود است.

وی، تعداد اعمال جراحی که هر ماه در مرکز قلب تهران انجام می‌شود را حدود ۳۰۰ عمل اعلام کرد و افزود: با توجه به نیاز به پیوند قلب در درمان‌های تخصصی‌تر وجود چنین بخشی مورد نیاز بوده و این بخش با مجموع ۱۲ تخت شامل ۶ تخت آی سی یو، ۳ تخت پست آی سی یو و ۳ تخت پیون، مختص بیماران نارسایی قلبی با بهترین مانیتورینگ، آماده انجام عمل پیوند قلب هستیم.

واشقانی فراهانی ادامه داد: در بخش درمان یکی از بزرگ‌ترین مراکز درمانی هستیم که با ۲۵۰ تخت که بیش از ۵۰ درصد آنها تخت‌های ویژه هستند و حدود ۹۰ تخت آی سی یو موجود و با توانایی‌های منحصر به فردی که وجود دارد، این قابلیت را داریم تا هر بیمار با هر شرایط و در هر زمینه‌ای از بیماری‌های قلبی عروقی که به این مرکز مراجعه می‌کند، بتواند خدمات مورد نیاز را دریافت کند.

این فوق تخصص قلب و عروق در پاسخ به سوالی در مورد نیاز به پیوند قلب و درمان آنها گفت: طی مطالعاتی که در این مرکز انجام شده، سیر بیماری‌های قلبی طی ۴۰ سال گذشته و تا سال ۲۰۳۰ یعنی ۱۰ سال آینده نشان می‌دهد که حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار بیمار تنگی عروق کرونر در کشور وجود دارد و پیش بینی ما در ۱۰ سال آینده این است که این آمار به بالای ۶ میلیون نفر خواهد رسید و این به دلیل مختصات هرم جمعیتی ما است که در حال رشد و رسیدن به سنین میانسالی و بزرگسالی است که در معرض بیماری‌های قلبی عروقی قرار دارند و این پیامی بسیار جدی در نظام سلامت برای ما دارد که زیرساخت‌های قلبی عروقی در ۱۰ سال آینده باید ۱.۵ برابر شود.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید