جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

انویدیا مشخصات مدل جدید کارت گرافیک RTX 2060 با ۱۲ گیگابایت حافظه را اعلام کرد

انویدیا مشخصات مدل جدید کارت گرافیک RTX 2060 با ۱۲ گیگابایت حافظه را اعلام کرد

انویدیا اوایل سال جاری میلادی از عرضه نسخه جدید کارت‌های گرافیک قدیمی‌اش در ادامه سال خبر داد و حالا این کمپانی مشخصات فنی مدل جدید کارت گرافیک RTX 2060 را اعلام کرده که از ۱۲ گیگابایت حافظه GDDR6 بهره می‌برد و از سه‌شنبه همین هفته یعنی ۱۶ آذر روانه بازار می‌شود، هرچند هنوز قیمتش اعلام نشده است.

انویدیا سال ۲۰۱۹ از این کارت گرافیک رونمایی کرد که از ۶ گیگابایت حافظه اختصاصی بهره می‌برد. حالا با مدل جدیدش روبه‌رو هستیم که در کنار دو برابر حافظه بیشتر، فرکانس بالاتری دارد و همچنین به هسته‌های کودای بیشتری هم مجهز شده است. در حالی که مدل استاندارد از ۱۹۲۰ هسته بهره می‌برد، در مدل جدید با ۲۱۷۶ هسته روبه‌رو هستیم. مشخصات این کارت گرافیکی تا حدودی به RTX 2060 SUPER شباهت دارد.

انویدیا مشخصات مدل جدید کارت گرافیک RTX 2060 با ۱۲ گیگابایت حافظه را اعلام کرد

کارت گرافیک RTX 2060 جدید از ۲۷۲ هسته تنسور و ۳۲ هسته RT‌ بهره می‌برد و در حالت کلی با ۱۳.۳ درصد هسته کودا بیشتری نسبت به مدل ۶ گیگابایتی روبه‌رو هستیم. فرکانس پایه این کارت گرافیک جدید برابر ۱,۴۷۰ مگاهرتز است و در حالت بوست به ۱۶۵۰ مگاهرتز می‌رسد. فرکانس پایه و بوست به ترتیب افزایش ۷.۷ و ۱.۶ درصدی را نسبت به مدل اصلی تجربه کرده است. در بخش عملکرد هم همانطور که می‌توان انتظار داشت، با بهبود قابل قبولی روبه‌رو هستیم. در حالی که در FP32 عملکرد مدل استاندارد برابر ۶.۵ ترافلاپس است، در مدل جدید با عملکرد ۷.۲ ترافلاپس روبه‌رو هستیم که از افزایش ۱۰.۸ درصدی خبر می‌دهد.

با وجود چنین پیشرفت‌هایی، در مدل جدید همچنان از حافظه با سرعت ۱۴ گیگابیت بر ثانیه و همچنین رابط مموری ۱۹۲ بیتی استفاده شده. پهنای باند حافظه هم تفاوتی با نسخه قبلی ندارد و به ۳۳۶ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد. در این زمینه RTX 2060 SUPER دست بالا را دارد چرا که از مموری باس ۲۵۶ بیتی و پهنای باند حافظه ۴۴۸ گیگابایت بر ثانیه بهره می‌برد.

انویدیا مشخصات مدل جدید کارت گرافیک RTX 2060 با ۱۲ گیگابایت حافظه را اعلام کرد

بیشتر بخوانید: کارت های گرافیکی RTX 3070,3080 ,3090، عرضه‌ی نسل جدید کارت های گرافیکی رده گیمینگ

در حال حاضر انویدیا قیمت کارت گرافیک جدیدش را اعلام نکرده، اما چند روز دیگر با عرضه آن از قیمتش اطلاع پیدا می‌کنیم. مدل ۶ گیگابایتی این کارت گرافیک در سال ۲۰۱۹ با قیمت ۳۴۹ دلار روانه بازار شد، بنابراین احتمالا نسل جدیدش هم قیمت مشابهی داشته باشد چرا که با یک کارت گرافیک تقریبا قدیمی روبه‌رو هستیم.

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید