جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

بهبود آسیب عصبی ناشی از دیابت با جراحی کاهش وزن

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
بهبود آسیب عصبی ناشی از دیابت با جراحی کاهش وزن

در حالی که هدف فوری جراحی چاقی کمک به کاهش وزن قابل توجه بیماران چاق است، تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است عوارض دیابت از جمله آسیب عصبی را نیز کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، محققان ۱۲۷ بیمار جراحی کاهش وزن را به مدت دو سال دنبال کردند. آنها دریافتند که این جراحی منجر به کاهش مداوم سطح قند خون (گلوکز) که قبلاً بالا بود و همچنین سطح برخی از لیپیدها (چربی‌ها) شد.

اما این روش همچنین با بهبود قابل توجه نوروپاتی محیطی مرتبط بود، وضعیتی که تراکم فیبر عصبی را در سراسر بدن تضعیف می‌کند. این وضعیت می‌تواند باعث ضعف، بی حسی و درد، اغلب در دست‌ها و پاها شود.

دکتر «برایان کالاگان»، متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه بهداشت میشیگان و نویسنده این مطالعه، توضیح داد: «ما از دیدن بهبود نوروپاتی بیمار تعجب نکردیم، زیرا جراحی چاقی، دیابت و کلسترول را بهبود می بخشد.»

بیشتر بخوانید: شیوع ویروس ماربورگ در دو کشور آفریقایی

کالاگان اذعان کرد که یک رژیم غذایی سخت به تنهایی- بدون جراحی- هم می‌تواند نوعی بهبود متابولیک را تقویت کند که خطر دیابت را کاهش دهد. وی خاطرنشان کرد: «رژیم غذایی به تنهایی می‌تواند به بهبود عصبی نیز منجر شود.»

اما او تاکید کرد: «ما دریافتیم بهبود متابولیک و نوروپاتی هر دو بعد از جراحی چاقی چشمگیرتر بود.»

کالاگان گفت: «جراحی چاقی معمولاً مختص بیمارانی است که سعی کرده‌اند وزن کم کنند و نتوانسته‌اند، به‌ویژه آن‌هایی که شاخص توده بدنی (BMI) بسیار بالایی دارند.»

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید