جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

بیماران هموفیلی نگران تأمین دارو در تعطیلات عید نباشند

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
بیماران هموفیلی نگران تأمین دارو در تعطیلات عید نباشند

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، از تأمین داروهای مورد نیاز بیماران هموفیلی در شب عید خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، موضوع دسترسی بیماران خاص به دارو در ایام نوروز و تعطیلات سال نو، یکی از دغدغه‌های این گروه از بیماران تلقی می‌شود.

بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، بیماران مبتلا به سرطان و…، از جمله بیماران خاص و صعب العلاج هستند که در نبود داروهای مورد نیاز خودشان، دچار مشکل می‌شوند.

در همین ارتباط، سعید برپروشان گفت: داروی هیومیت که چندین ماه در دسترس بیماران نبود وارد کشور شده و مراحل اداری و فنی آن جهت توزیع جاری است.

وی افزود: محموله فاکتور ۸ پلاسمایی نیز که در کشور دچار کمبود اساسی بودیم و بیماران رنج زیادی را متحمل شده‌اند تا ۱۵ اسفند وارد کشور می‌شود.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران تاکید کرد: حداقل در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳، کمبود دارویی به جز کمبود فیبرونوژن نخواهیم داشت.

وی اظهار امیدواری کرد دولت با اختصاص ارز مرغوب و ثبت به موقع سفارش‌های دارویی از تحمیل شرایط سخت و دشوار به بیماران هموفیلی جلوگیری نماید.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران افزود: سال ۱۴۰۱ از بدترین سال‌ها برای بیماران هموفیلی بود. ۵ الی ۶ ماه گذشته نیز بیماران با مشکل ون ویلبراند، کمبود فاکتور ۱۳ و کمبود فیبرونوژن و همچنین بیمارانی که نیازمند فاکتور ۸ پلاسمایی هستند، روزهای دشواری را گذراندند و در چند مورد سلامت بیماران در مخاطره جدی بود.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید