جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

سیستم تشخیص عنبیه در کشور تولید شد

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
سیستم تشخیص عنبیه در کشور تولید شد

سیستم تشخیص عنبیه این قابلیت را دارد که افراد را بر اساس یک ویژگی منحصربفرد شناسایی کند. این سیستم توسط محققان کشور در یک شرکت دانش بنیان طراحی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، حسین میرحیدری، عضو هیأت مدیره یک شرکت دانش بنیان با اشاره به این که نیاز روزافزون به امنیت بیشتر، منجر به توسعه سیستم‌های هوشمند تشخیص هویت بر اساس خصوصیات بیومتریک انسان شده، گفت: سیستم تشخیص عنبیه از خصوصیات فیزیولوژیکی یا رفتاری هر شخص برای تشخیص هویت دقیق او استفاده می‌کنند.

وی افزود: به حلقه رنگی اطراف مردمک چشم، عنبیه می‌گویند. این بخش یک دیافراگم نازک است که روی قسمت جلویی چشم کشیده شده و در پشت آن عدسی قرار دارد. وجود عدسی باعث می‌شود که عنبیه، شکل یک مخروط بریده شده سه بعدی را پیدا کند و توسط سیستم قابل تشخیص باشد.

وی ادامه داد: چشم انسان از ویژگی‌های کاملاً منحصر به فرد و یکتای او به شمار می‌رود. به طوری که احتمال اشتباه سیستم در این روش ۱ در ۱۰۷۸ است که بسیار قابل توجه است. همچنین اسکن از عنبیه این امکان را برای سیستم فراهم می‌سازد تا ۲۰۰ نقطه از عنبیه بررسی و مقایسه شود. عنبیه عضوی است که با گذر زمان دستخوش تغییر نمی‌شود و این ویژگی، این روش شناسایی را بیش از سایر روش‌ها ایده آل می‌سازد.

بیشتر بخوانید:‌ خطرات آنفلوانزا برای مادران باردار/شرط تجویز آنتی بیوتیک

میرحیدری گفت: در اکثر مواقع عنبیه چشم افراد پس از انجام عمل جراحی نیز بدون تغییر باقی می‌ماند. حتی افراد نابینا نیز تا زمانی که چشم آنها عنبیه داشته باشد می‌توانند توسط دستگاه تشخیص داده شوند.

عضو هیأت مدیره شرکت گفت: استفاده از عینک یا لنزهای تماسی هیچ کدام بر روال کار تشخیص اختلال ایجاد نمی‌کنند و در ضمن دستگاه ایران ساخت در محیط‌هایی که از شیشه یا پلاستیک‌های محافظ استفاده می‌شود نیز به کاربرد دارد.

این مدیر حوزه دانش بنیان گفت: فناوری تشخیص عنبیه برای توسعه دهندگان و مجتمع سازان سیستم‌های بیومتریکی در نظر گرفته شده است. این تکنولوژی شامل راه حل‌هایی است که می‌توانند به خوبی عمل ثبت عنبیه را در حالت‌های مختلف انجام دهد.

میرحیدری ادامه داد: ساخت سیستم تشخیص عنبیه ایران ساخت فرصت‌های شغلی متعددی ایجاد کرده و باعث صرفه جویی ارزی نیز شده است.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید