جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

عفونت کووید ۱۹ به کبد آسیب می رساند

author منتشر کننده
بدون نظر 1 0
عفونت کووید ۱۹ به کبد آسیب می رساند

به نظر می‌رسد کروناویروس سفتی کبد را افزایش می‌دهد که نشانه‌ای از آسیب احتمالی طولانی‌مدت است، اما به گفته محققان، هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا این بیماری خطرناک کبدی است یا خیر.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «تئودور پیرس»، محقق ارشد از بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون، گفت: «مشاهده شده است که عفونت‌های کووید باعث التهاب و آسیب به تعدادی از سیستم‌های اندام مختلف مانند مغز، روده و کبد می‌شوند.»

سفتی نشانگر آسیب کبدی، مانند فیبروز، است. فیبروز که تشکیل بافت اسکار است می‌تواند بافت سالم کبد را کاهش داده و به مرور زمان باعث توقف عملکرد طبیعی آن شود. فیبروز می‌تواند منجر به سرطان کبد و نارسایی کبدی شود.

پیرس گفت: «هنوز خیلی زود است که بدانیم آیا آسیب کبدی ناشی از کووید ۱۹ اثرات پایداری خواهد داشت یا خیر.»

بیشتر بخوانید:‌ تغییرات اقلیمی با بروز بیشتر عفونت های ریوی قارچی مرتبط است

وی در ادامه افزود: «ما برای مدت طولانی افراد را دنبال نکرده‌ایم زیرا کووید تنها چند سال است که وجود دارد، بنابراین نمی‌دانیم چه اتفاقی برای مردم خواهد افتاد. در تئوری، ممکن است به شکل شدیدتری از آسیب کبدی تبدیل شود.»

محققان قصد دارند بیماران کووید ۱۹ را دنبال کنند تا ببینند آیا آنها به بیماری جدی کبد مبتلا می‌شوند یا خیر. آنها همچنین می‌خواهند بفهمند که آیا کووید علت سفتی کبد است یا خیر. برای این منظور، آنها قصد دارند بیشتر در داده‌های خود کاوش کنند.

در نهایت، آنها امیدوارند که بدانند چگونه شدت عفونت کووید ۱۹ بر کبد تأثیر می‌گذارد و آیا ممکن است در بیمارانی که تست کوویدشان مثبت بوده اما علائمی ندارند، آسیب ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید