جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

فرانسه اپل را یک میلیون یورو جریمه کرد

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
فرانسه اپل را یک میلیون یورو جریمه کرد

دادگاه تجاری پاریس اپل را به دلیل تحمیل بندهای تجاری سواستفاده جویانه به توسعه دهندگان برنامه های فرانسوی برای دسترسی به اپ استور، یک میلیون یورو (۱.۰۶ میلیون دلار) جریمه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، براساس رای دادگاه نیازی نیست به اپل دستور داده شود بندهای تجاری اپ استور را اصلاح کند زیرا پس از اجرایی شدن قانون بازارهای دیجیتال (DMA) در اتحادیه اروپا، این شرکت آمریکایی مجبور به تغییر آنها خواهد شد.

البته ارزش اپل در بازار حدود ۲.۱ هزار میلیارد دلار تخمین زده می شود و چنین جریمه ای در مقابل درآمد سرشار شرکت مبلغی ناچیز به حساب می آید. اما باید توجه داشت جریمه وضع شده توسط دادگاه پاریس نشانه دیگری از افزایش فشار حقوقی بر اپل است تا مقررات اپ استور را آزادتر کند.

سخنگوی اپل در این باره اعلام کرد شرکت آمریکایی رای دادگاه را بررسی می کند و به بازارهای پویا ورقابتی معتقد است که نوآوری در آن بتواند شکوفا شود.

بیشتر بخوانید: اپل با بهمنی از فروشگاه های اپ روبرو می شود

وی در ادامه افزود: ما از طرق اپ استور به توسعه دهندگان برنامه فرانسوی کمک کرده ایم اشتیاق و خلاقیت خود را با کاربران سراسر جهان به اشتراک بگذارند و همزمان محیطی ایمن و معتبر برای مشتریان ایجاد کردیم.

این درحالی است که پس از تصویب قانون جدید اتحادیه اروپا که «دروازه بانان فضای آنلاین» را هدف گرفته، اپل با فشارهای آنتی تراست زیادتری روبرو شده است.

منظور از دروازه بانان فضای آنلاین شرکت هایی است که موسسات دیجیتال کوچکتر نمی توانند از پلتفرم ها و نرم افزارهای آنها اجتناب کنند.

به طور خاص قانون بازارهای دیجیتال(DMA) اپل و گوگل را مجبور می کند در دستگاه های iOS و اندروید خود فضایی به فروشگاه های اپ طرف ثالث اختصاص دهند.

قانون مذکور از یکم نوامبر ۲۰۲۲ میلادی اجرایی شده است.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید