جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

موبایل برای دانش آموزان لس آنجلسی ممنوع می‌شود

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
موبایل برای دانش آموزان لس آنجلسی ممنوع می‌شود

شورای آموزش و پرورش ناحیه یکپارچه مدارس لس آنجلس رای به ممنوعیت موبایل برای ۴۲۹ هزار دانش آموز تحت پوشش خود داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این اقدام تلاشی برای محافظت از کودکان در مقابل حواس پرتی و شبکه های اجتماعی است که روی یادگیری تاثیر می گذارند و به سلامت روحی آنها آسیب می زنند.

طبق رای شورای مذکور ۱۲۰ روز مهلت تعیین شده تا سیاستی برای ممنوعیت استفاده دانش آموزان از موبایل و شبکه های اجتماعی وضع شود. این سیاست از ژانویه ۲۰۲۵ میلادی اجرا خواهد شد.

نیک ملووین، عضو شورا و فردی که این راه حل را پیشنهاد داده، می گوید: تصور می کنم در اینجا پیشتاز خواهیم بود و دانش آموزان و کل شهر و کشور از نتایج آن سود می برند.

روز گذشته ویوک مورتی جراح کل آمریکا نیز خواستار نصب برچسبی مشابه آنچه روی بسته های سیگار دیده می شود، روی شبکه های اجتماعی شد. او معتقد است چنین اقدامی برای سلامت روحی اضطراری است.

مقامات مدارس لس آنجلس در آینده این موضوع را بررسی می کنند که موبایل های هوشمند طی ساعات مدرسه در کیف یا در کمد دانش آموزان نگهداری شود و از دانش آموزان در سنین مختلف با ناتوانی های یادگیری و فیزیکی متفاوت چه انتظاراتی باید داشت.

علاوه بر آن مقامات استفاده از فناوری برای محدودسازی شبکه های اجتماعی و این موضوع را بررسی می کنند که سیاست مذکور چگونه انواع مختلف دستگاه های هوشمند از جمله ساعت ها را دربر خواهد گرفت.

با انجام این اقدام لس آنجلس نیز به جمع شوراهای کوچک مدارس در سراسر آمریکا پیوست که قصد منع دسترس به موبایل یا شبکه های اجتماعی را دارند. سال گذشته در ایالت فلوریدا با ۲.۸ میلیون دانش آموز ، قانونی تصویب شد که طبق آن شوراهای مدارس باید از دسترسی دانش آموزان به شبکه های اجتماعی جلوگیری کنند. چند ایالت دیگر نیز قوانین مشابهی وضع کرده اند.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید