جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

نتیجه یک نظرسنجی: نیمی از آمریکایی‌ها می‌خواهند اینترنت را برای همیشه کنار بگذارند

نتیجه یک نظرسنجی: نیمی از آمریکایی‌ها می‌خواهند اینترنت را برای همیشه کنار بگذارند

همانطور که بسیاری از افراد تلاش دارند تا دسترسی خود به فضای مجازی و اینترنت را ارتقا دهند و بیشتر آنلاین باشند، در یک نظرسنجی جدید مشخص شده که 55 درصد از آمریکایی‌ها در صورت امکان، دوست دارند خودشان را از فضای مجازی و دنیای اینترنت حذف کنند.

NordVPN در مطالعه خود که از دسامبر سال گذشته در جریان است، به سراغ 1002 آمریکایی بالای 18 سال با دسترسی ثابت به اینترنت رفته و در نهایت مشخص شد که بیش از نیمی از آمریکایی‌ها در صورت امکان می‌خواهند برای همیشه اینترنت را کنار بگذارند.

نتیجه یک نظرسنجی: نیمی از آمریکایی‌ها می‌خواهند اینترنت را برای همیشه کنار بگذارند

47 درصد از شرکت‌کنندگان از عدم وجود اعتماد به اینترنت به عنوان دلیلی برای کنار گذاشتن یاد کرده‌اند. 46 درصد دیگر نیز اعلام کردند که هیچ دلیلی برای وجود نام و سایر اطلاعات آن‌ها در فضای مجازی وجود ندارد. از سویی دیگر و در کمال تعجب، 18 درصد شرکت‌کنندگان گفتند ای کاش اینترنت وجود نداشت و 8 درصد دیگر اعلام کردند با وجود در دسترس بودن اینترنت، از آن استفاده نمی‌کنند.

از سویی دیگر، نتایج نشان داد از هر 10 آمریکایی، شش نفر قصد دارند اطلاعات شخصی خود را از وب پاک کنند. این اطلاعات شامل سابقه شغلی، تصاویر قدیمی و یا جدید، ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده و روابط دوستانه می‌شود.

نتیجه یک نظرسنجی: نیمی از آمریکایی‌ها می‌خواهند اینترنت را برای همیشه کنار بگذارند

بیشتر بخوانید: سبک زندگی دیجیتالی یعنی چه؟

فضای مجازی و ناشناس بودن

در دنیایی که به صورت فزاینده به اینترنت متصل می‌شویم، ناشناس بودن واقعا کار دشواری است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد افرادی هستند که برای ناشناس ماندن در این فضا حاضرند هزینه‌ای نیز بپردازند.

از بین شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، 31 درصد گفتند که تا 100 دلار، 12 درصد از افراد بین 100 تا 500 دلار و 8 درصد بین 500 تا 1000 دلار و 3 درصد بیشتر از هزار دلار هزینه می‌کنند تا با استفاده از یک VPN برای تغییر IP آدرس خود ناشناس بمانند. علاوه بر این، افراد از برنامه‌های تولید کننده رمز عبور موقت با امنیت بالا نیز استفاده می‌کنند تا حساب کاربری آن‌ها در برابر هکرها ایمن بماند.

کارشناسان عقیده دارند استفاده از رمزهای پیچیده می‌تواند به حفظ امنیت ما در فضای مجازی کمک کند. علاوه بر آن، آموزش نحوه حضور در چنین فضایی یکی از راهکارهای ممکن برای استفاده بهینه است.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید