جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا با تراشه M2 از راه می‌رسد

هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا با تراشه M2 از راه می‌رسد

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعات و گزارش‌ها درباره هدست واقعیت ترکیبی اپل هستیم و حالا طبق جدیدترین گزارش بلومبرگ، ظاهرا کوپرتینویی‌ها برای این هدست خود از تراشه تازه‌نفس و قدرتمند M2 استفاده خواهند کرد.

به گفته «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ جدیدترین نسخه از هدست اپل که قادر به پشتیبانی از فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است، از تراشه پایه M2 به همراه 16 گیگابایت رم بهره می‌برد.

 هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا با تراشه M2 از راه می‌رسد

بیشتر بخوانید: فسیل از ساعت هوشمند Gen 6 Hybrid با دو هفته شارژدهی رونمایی کرد

تراشه M2 در هدست واقعیت ترکیبی اپل

در حالی گورمن به چیپ M2 اشاره کرده که یکی از تحلیلگران مطرح محصولات اپل یعنی «مینگ-چی کو» گفته بود اپل برای این محصولش از تراشه‌ای با توانایی‌های M1 به همراه یک چیپ ضعیف‌تر برای مدیریت داده‌های جمع‌آوری شده از سنسورها استفاده می‌کند.

اگرچه خبرنگار بلومبرگ اشاره‌ای به تراشه دوم نکرده، اما گزارش‌های بسیاری از تجهیز هدست واقعیت ترکیبی اپل به چیپ دوم خبر داده‌اند. بنابراین به احتمال زیاد با این تراشه روبه‌رو می‌شویم، بلکه قدرت M2 اپل را به استفاده از تنها یک چیپ متقاعد کرده است.

اپل در کنفرانس WWDC 2022 از تراشه M2 به همراه دو مک مجهز به آن رونمایی کرد. به گفته اپل، این چیپ در مقایسه با M1 تا 18 درصد در CPU و تا 35 درصد در GPU سریع‌تر است. بنابراین کاربران هدست اپل با قدرت بالاتری نسبت به انتظارات قبلی روبه‌رو می‌شوند.

با توجه به گفته گورمن مبنی بر استفاده از 16 گیگابایت رم در این هدست، به احتمال زیاد دستگاه اپل نسبت به هدست واقعیت مجازی متا با 6 گیگابایت رم قدرت بسیار بالاتری داشته باشد. با این حال تا زمان معرفی رسمی این محصول نمی‌توانیم از چنین موضوعی مطمئن باشیم.

با توجه به اینکه شایعات از معرفی این هدست در ژانویه 2023 خبر می‌دهند، باید در ماه‌های پیش رو با اطلاعات بیشتری روبه‌رو شویم. مدیرعامل اپل، تیم کوک چند روز پیش در مصاحبه‌ای به صورت غیرمستقیم به این محصول اشاره کرده بود.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید