مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

محبوب ترین مطالب رایامگ

مدیران موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

مدیران موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

مدیران موفق افرادی سخت کوش و هدفمند هستند که با یک برنامه ریزی منسجم و رفتاری منطقی در بهبود عملکرد و رسیدن به اهداف شرکت نقش مهمی را ایفا می کنند. مدیران موفق افرادی هستند که با تمام چالش هایی در سر راه آنها جود دارد، لبخند زده و به گونه ای رفتار می کنند که گویی هیچ اتفاقی رخ نداده است، این افراد قدرت سازندگی را در خودشان پرورش داده اند و معتقدند هر آنچه که به آن فکر می کنند قابل ساختن است، از این رو شبانه روز برای ساختن هدفشان تلاش می کنند. جالب است بدانید: از ویژگی های مدیران موفق اعتماد کردن به خودشان و کارمندانشان است و همین باور می تواند از انها افراد قدرتمندی بسازد که دیگران از پیروی کردن آنها احساس رضایت داشته باشند. اگر شما هم می خواهید بدانید مدیران موفق چه ویژگی هایی دارند با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

مدیریت و استراتژی های راهبردی

رمز مدیران موفق چیست؟

شاید از خودتان بپرسید رمز مدیران موفق چیست و چه استراتژی را در مدیریت به کار می برند. در واقع رمز مدیریت موفق داشتن تسلط کافی به تمام مسائل ریز و کوچک است، آنها به خوبی می دانند که بایستی کوچکترین مسائل را حل کنند تا اتفاقات بزرگ و مثبتی رخ دهد. آنها به خوبی می دانند که چگونه با افراد تعامل برقرار کنند و چطور با آنها به صحبت بپردازند. در واقع رفتار مدیران موفق به گونه‌ای است که دیگران در هر شرایطی با آنها مشورت کرده و از انها پیروی می کنند. اما رمز مدیران موفق در چه ویژگی هایی خلاصه شده است که در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم.

ریسک پذیر هستند!

یکی از ویژگی‌های مدیران موفق ریسک پذیری آنهاست. آنها معتقدند تا زمانی که می توان کاری کرد باید دست به کار شد. آنها فرصت ها را در جای مناسب شکار می کنند و همیشه به دنبال ساختن فرصت های حساب شده و هوشمند هستند.

مدیران موفق پشتکار دارند!

یکی از ویژگی های بارز مدیران موفق داشتن پشتکار و انگیزه لازم است. آنها خودشان را برای ساختن هر چیزی آماده می کنند و برای رسیدن به هدفی که دارند شبانه روز تلاش می کنند. در واقع حضور داشتن در گود یکی از مهمترین علت های موفقیت یک مدیر موفق است. تلاش و تکاپو برای بدست آوردن اهداف برای آنها شیرین و لذت بخش است و با اشتیاق در مسیرشان حرکت می کنند.

برنامه ریزی می کنند!

از اصلی ترین مشخصه های مدیریت موفق، داشتن برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف است. اگر می خواهید در پیشبرد اهداف سازمانی خود موفق عمل کنید و فرصت ها را بدست آورید، برنامه ریزی منسجمی داشته باشید.

به خوبی ارتباط برقرار می کنند!

یک مدیر خوب به خوبی دیگران را راهنمایی می کند، آنها را در مسیری که هستند به سمت اهدافشان سوق می دهد و ارتباط برقرار کردن را به خوبی می داند. آنها به خوبی به حرف های کارمندانشان گوش می دهند و همیشه برای مشکلات راه حلی دارد.

قاطعیت!

قاطعیت در کاری که قرار است انجام شود و نتیجه‌ای که بدست خواهد آمد از رمز مدیریت موفق است. مدیران موفق در کاری که باید انجام شود قاطع هستند و در همه حال آمادگی دارند.

مدام در حال یادگیری هستند!

رمز مدیران موفق در یادگیری مداوم آنها می باشد، آنها از هر فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید استفاده می کنند و تمام اطلاعات لازم را بدست می آورند. داشتن آگاهی لازم در رابطه با کاری که قصد انجام آن را دارند نیازمند دانش است و آنها به خوبی می دانند برای موفق شدن باید دانش کافی داشته باشند.

جان کلام

مدیر موفق کسی است که همانند یک رهبر عمل می کند، پا به پای کارمندانش تلاش می کند و در تمام شرایط حضور دارد. در واقع خوشبینی، پشتکار، انگیزه، یادگیری مداوم، آمادگی و قاطعیت از ویژگی های بارز مدیران موفق است که از آنها افرادی خاص و موفق ساخته است.

دیدگاه ها (2)

  1. ویژگی های مدیریت خیلی کم بود اما خوب توضیح داده بودین ممنون از مطلب خوبتون

  1. باید به این نکته کلیدی نیز توجه کرد که بنیاد ارزیابیِ مدیر موفق، ساز و کار سالم و پاکی است که مدیر در آن نفس می کشد و فعالیت می کند. سپاس.

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید