جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

سقوط اپل از جایگاه بزرگترین فروشنده موبایل جهان

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
سقوط اپل از جایگاه بزرگترین فروشنده موبایل جهان

گزارش موسسه تحقیقاتی IDC نشان می دهد بارگیری محموله های آیفون اپل در سه ماهه نخست ۲۰۲۴ میلادی کاهش یافته که دلیل این امر افزایش رقابت با موبایل سازان اندرویدی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق گزارش مذکور در بازه ژانویه-مارس تعداد محموله های بارگیری شده موبایل جهان ۷.۸ درصد رشد کرد و به ۲۸۹.۴ میلیون دستگاه رسید. سهم بازار یک تولید کننده موبایل کره ای ۲۰.۸ درصد رسید و به این ترتیب شرکت مذکور جایگاه بزرگترین فروشنده موبایل را از اپل گرفت.

شیب شدید فروش محصولات اپل در حالی رخ داده که عملکرد این شرکت در سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۲۳ میلادی بسیار قدرتمند بود، به طوریکه اپل توانست جایگاه شرکت کره ای به عنوان برترین تولید کننده موبایل جهان را از آن خود کند. اما اکنون اپل دوباره به جایگاه دوم بازگشته و ۱۷.۳ درصد از سهم بازار فروش موبایل در جهان را دارد. در این میان سهم شرکت های چینی از بازار در حال افزایش است.

اپل در سه ماهه نخست ۲۰۲۴ میلادی ۵۰.۱ میلیون آیفون برای فروش بارگیری کرده که نسبت به ۵۵.۴ میلیون دستگاه بارگیری شده در همین بازه زمانی از سال گذشته میلادی کمتر است. همچنین تعداد محموله های آیفون بارگیری شده به چین درسه ماهه آخر ۲۰۲۳ میلادی نسبت به همان بازه در سال قبل از آن ۲.۱ درصد کاهش یافته بود.

این امر نشان دهنده چالش های پیش روی شرکت آمریکایی در سومین بازار بزرگ خود است. از سوی دیگر برخی شرکت ها و سازمان های دولتی چین نیز استفاده از دستگاه های آیفون را برای کارمندانشان محدود کرده اند. چنین اقدامی در حقیقت نوعی مقابله با محدودیت هایی است که دولت آمریکا بر استفاده از اپ های چینی برای کارمندانش وضع کرده است.

گزارش مذکور یک شرکت چینی را به عنوان سومین تولید کننده بزرگ موبایل جهان معرفی کرده که ۱۴.۱ درصد از سهم بازار این دستگاه ها را در سه ماهه نخست ۲۰۲۴ میلادی به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید