جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

هند بازی های رایانه‌ای را قانونمند می کند

author منتشر کننده
بدون نظر 0 0
هند بازی های رایانه‌ای را قانونمند می کند

طبق گزارش یک هیئت از مقامات هندی، باید یک سازمان رگولاتوری ایجاد شود تا بازی های آنلاین را براساس مهارت یا قمار بودن آنها دسته بندی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، همچنین این سازمان باید قوانینی برای مسدودسازی فرمت های ممنوع را اجرا و موضع سختگیرانه تری درباره وب سایت های قمار آنلاین اتخاذ کند.

هیئت مذکور شامل مقامات ارشد دولت نارندا مودی (نخست وزیر هند) است و از ماه ها قبل مشغول نوشتن قوانینی برای بخش بازی های رایانشی آنلاین کشور هستند. در این بخش سرمایه گذاران خارجی مانند «تایگر گلوبال» و «سکویا کپیتال» از استارت آپ های بازی رایانه ای «Drean11» و «موبایل پرمیر لیگ» پشتیبانی می کنند که بین طرفداران کریکت محبوبیت زیادی دارند.

بیشتر بخوانید: بازی فیفا 23؛ مروری بر آخرین برچسب فیفا با استفاده از تکنولوژی هایپر موشن 2

این درحالی است که ارزش صنعت بازی رایانه ای هند از ۱.۵ میلیارد دلار در سال جاری میلادی به ۵ میلیارد دلار در ۲۰۲۵ میلادی می رسد و گزارش مذکور آینده احتمالاً مسیر آن در آینده را مشخص می کند. در این میان نگرانی هایی درباره اعتیادآور بودن بازی های رایانشی و عدم هماهنگی با قوانین کشوری، صنعت را دچار اختلال کرده است.

دادگاه عالی هند معتقد است برخی بازی های رایانشی مهارت محور و قانونی هستند اما حداقل یک دادگاه ایالتی در این کشور بازی های طبقه بندی شده مبتنی بر شانس یا قمار را ممنوع کرده که البته این نوع اپ ها در بیشتر ایالت های کشور ممنوع هستند.

براساس گزارش مذکور در پیش نویس قوانین مقامات خواستار ایجاد یک سازمان رگولاتوری جدید شده اند که زیر مجموعه وزارت فناوری اطلاعات هند باشد و وظیفه آن تعیین آن است که کدام بازی های رایانه ای به مهارت نیاز دارند و در مرحله بعد آنها باید از قوانین پیروی و آنها را اجرا کنند.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

معرفی کسب و کار خود
خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید