جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر چین معرفی شد

پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر چین معرفی شد

چین در بخش نظامی پیشرفت‌های چشمگیری در سال‌های اخیر داشته و حالا در بحبوحه تنش‌ها با ایالات متحده، این کشور سومین ناو هواپیمابر خود به نام «فوجیان» (Fujian) را معرفی کرد و به آب انداخت. این ناو که بطور کامل درون چین طراحی و ساخته شده، پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر این کشور به حساب می‌آید.

در هفته‌های اخیر تنش‌ها میان چین و ایالات متحده آمریکا بر سر تایوان افزایش پیدا کرده و ظاهرا چین برای قدرتنمایی، با برگزاری یک مراسم ویژه جدیدترین ناو خود را به آب انداخته است.

 پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر چین معرفی شد

بیشتر بخوانید: محققان MIT برای توقف گرمایش زمین ساخت حباب فضایی را پیشنهاد می‌کنند

پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر چین

این ناو در کارخانه کشتی‌سازی «جیانگ نان» شانگهای ساخته شده و همانطور که گفتیم، فوجیان از نظر فنی پیشرفته‌ترین ناو چین تا به امروز محسوب می‌شود. همچنین برای اولین بار یک ناو هواپیمابر بطور کامل درون چین طراحی و ساخته شده که قدم مهمی در صنعت نظامی چین به حساب می‌آید.

با وجود معرفی این ناو در یک مراسم و همچنین به آب انداختن نمادین، هنوز چندین سال تا رسیدن این کشتی به ظرفیت عملیاتی فاصله داریم و حتی وزیر دفاع چین نگفته این ناو چه زمانی شروع به خدمت‌رسانی می‌کند.

در این ناو از سیستم پرتاب الکترومغناطیسی استفاده شده که پیشرفته‌تر از سیستم مورد استفاده در دو ناو هواپیمابر قبلی چین به نام‌های «شاندونگ» (Shandong) و «لیائونینگ» (Liaoning) است. در حقیقت با سیستم مشابه ناوهای هواپیمابر آمریکا روبه‌رو هستیم که امکان پرتاب سریع‌تر انواع مختلف جنگنده را برای چین فراهم می‌کند. همچنین این جنگنده‌ها می‌توانند جنگ‌افزارهای بیشتری هم نسبت به دو ناو قبلی داشته باشند.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که چین برای نامگذاری ناوهای خود از نام استان‌هایش استفاده کرده و این سه ناو نام استان‌های چین را یدک می‌کشند. لیائونینگ در سال 2012 و شاندونگ در سال 2019 عملیاتی شدند.

در دنیا آمریکا با داشتن 11 ناو هواپیمابر، بالاتر از هر کشور دیگری قرار گرفته و پس از آن چین و بریتانیا با دو ناو قرار دارند. البته احتمالا چین به مرور زمان تعداد ناوهای خود را افزایش می‌دهد تا در صورت بروز هرگونه درگیری نظامی، قادر به دفاع کامل از خود باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید