جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

اختراع جدید سونی به دنبال راهی برای آسان‌تر کردن برگزاری مسابقات آنلاین است

author منتشر کننده
بدون نظر 2 0
اختراع جدید سونی به دنبال راهی برای آسان‌تر کردن برگزاری مسابقات آنلاین است

اینطور که به نظر می‌رسد، اختراع جدید سونی (Sony) به دنبال راهی برای آسان‌تر کردن برگزاری مسابقات آنلاین و تورنمنت‌ها پیش از آغاز رسمی مراسم EVO 2021 است.

مجموعه‌ی سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (Sony Interactive Entertainment) ظاهرا در حال حاضر به شدت بر روی یک سیستم جدید برای مسابقات آنلاین کار می‌کند و قصد دارد تا با استفاده از شبکه‌ی جهانی پلی‌استیشن برای ردیابی بازی‌های مورد علاقه و مسابقات آنلاین بازی‌بازان در هر حای دنیا، ساخت و برگزاری تورنمنت‌های آنلاین را به ویژه بر روی پلی‌استیشن 5 بسیار آسان‌تر از قبل نماید. البته سونی قبلا نیز پتنتی را به ثبت رسانیده بود که آن نیز در جهت بهبود فناوری واقعیت مجازی عمل می‌کرد.

بر طبق ثبت اختراع جدیدی که هفته‌ی گذشته‌ توسط سونی منتشر شد، این سیستم جدید مسابقات آنلاین در حقیقت به تمام بازی‌بازان و به ویژه توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی مستقل این امکان را می‌دهد تا بتوانند در هر لحظه و در هر جای جهان به آسانی یک مسابقه‌ی آنلاین با هر ظرفیتی که دوست داشتند، برگزار نمایند که نکته‌ی بسیار خوبی به حساب می‌رود و در صورت اجرا سرعت ساخت و اجرای مسابقات آنلاین را به شدت افزایش خواهد داد.

علاه بر این، سونی به طور ویژه‌ای بر روی توسعه‌ی طیف گسترده‌ای از ابزارهای مختلف تمرکز کرده است تا به وسیله‌ی آن‌ها به هر بازی‌باز این امکان را بدهد که بتواند در صورت تمایل یک مسابقه‌ی آنلاین را با دوستان و یا خانواده‌اش برگزار کند. همچنین با استفاده از همین ابزار و بدون هیچ مشکل خاصی بازی‌بازان و به ویژه توسعه دهندگان بازی‌های آنلاین قادر خواهند بود تا به آسانی یک مسابقه‌ی آنلاین بسیار بزرگ برگزار کنند و یا چندین مسابقه‌ی کوچک را همزمان بر روی سرورهای مختلف بسازند و قوانین خودشان را در آن‌ها اعمال کنند.

اختراع جدید سونی به دنبال راهی برای آسان‌تر کردن برگزاری مسابقات آنلاین است

اینطور که به نظر می‌رسد، سونی با این پتنت و اختراع جدید قصد دارد تا تحولی بزرگ در زمینه‌ی ساخت تورنمنت‌های آنلاین پدید آورد و سرعت آن‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. همچنین این سیستم جدید قادر خواهد بود تا اطلاعات مختلفی را از کنسول‌های بازی‌بازان جمع آوری کند و از آن‌ها در جهت ارائه‌ی پیشنهاداتی به بازی‌بازان استفاده نماید. همچنین تایید شده است که در صورت ساخت این اختراع جدید، مشترکین سرویس‌های پلی‌استیشن و سونی قادر خواهند بود تا اطلاعات مختلفی از بازی‌های آنلاین خود را به اشتراک بگذارند و حتی می‌توانند از تورنمنت‌های آنلاین خاصی تبلیغ کنند.

علاوه بر این، سطح رقابت‌ها نیز در این سیستم قابل شخصی سازی هستند و بازی‌بازان می‌توانند تا با تعیین یک سطح خاص برای مسابقات خود به نوعی رقابت کنندگان را گلچین کنند. همچنین با این اختراع جدید بازی‌بازان می‌توانند تا در هر لحظه مسابقه‌ی خود را به پخش جهانی بگذارند و بدینگونه قادر خواهند بود تا سایرین را ترغیب به شرکت در مسابقات خود نمایند.

البته در جزئیات این ثبت اختراع جدید ذکر شده است که بازی‌بازان برای استفاده از امکانات آن باید در یکی از سرویس‌های رسمی سونی حساب کاربری داشته باشند. البته این به خودی خود چیز عجیبی نیست، اما با این همه، سطح دسترسی سونی نسبت به اطلاعات حساب کاربری بازی‌بازان با این اختراع مطمئنا بیشتر خواهد شد و اطلاعات بیشتری در اختیار سونی قرار خواهد گرفت.

این احتمال نیز وجود دارد که سونی با در نظر گرفتن رشد بی‌نظیر بازی‌های آنلاین و ورزشی، قصد دارد تا بدین شکل سرمایه گذاری بسیار بزرگی بر روی این طیف از بازی‌بازان انجام دهد و آنان را به سمت خود جذب نماید. همچنین در همین راستا، سونی از چند ماه قبل حق برگزاری مراسم Evolution Championship Series (که از ماه دیگر به صورت رسمی برگزار خواهد شد) را به دست آورده است و بدون شک این پتنت جدید در ترکیب با برگزاری سری مسابقات EVO باعث رشد محبوبیت سونی خواهد شد و طیف وسیعی از علاقمندان به بازی‌های آنلاین و ورزشی را به سمت این شرکت جذب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید