جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

راه اندازی کسب و کار خود با نکات کلیدی و طلائی ( بخش اول )

راه اندازی کسب و کار خود با نکات کلیدی و طلائی ( بخش اول )

در دنیای امروزی رفع نیاز های مالی از جمله واجبات زندگی هر انسانی می باشد. عموم مردم مشاغل مختلفی را برای امرار معاش و زندگی روزمره به دست گرفته اند. برخی به عنوان کارمند و زیر مجموعه در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و مافوق و یا به عبارتی کارفرما دارند.

در میان این افراد برخی نیز ترجیح می دهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند که از دید اینگونه افراد راه اندازی کسب و کار شخصی و کار آفرینی قطعا سودهی بیشتر و بازتاب چند برابری برایشان خواهد داشت .

در مطالب پیش رو که در آینده برای شما عزیزان به انتشار می گذاریم قصد داریم کسب و کار های بزرگ و کوچک را برای درک هر چه بهتر مطالب و ایده های گوناگون برای شما عزیزان تحلیل و بررسی بکنیم.

با توجه به انتخاب کسب و کار دقیق با پیش زمینه و آگاهی کامل قبلی و انتخاب کسب و کار مختص با شرایط شما قطعا منجر به موفقیت و کسب درآمد چند برابر خواهید شد. حال در ادامه به برخی نکات ریز در کسب و کار می پردازیم . با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار خود

به جای هزینه های کلان و آغاز شروع کسب و کار های نسبتا بزرگ، کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کنید

عقل سلیم می گوید برای شروع یک کسب و کار که پیش از آن، اطلاعات و سررشته ای در آن زمینه کسب و کار نداشتید به دلیل خاک خوری های اولیه و فاکتور هایی که منجر به شکست در آن کسب و کار وجود دارد و ریسک هایی که در باز ده درآمدی ممکن است اتفاق بیفتد توصیه می شود از کسب و کار های کوچک تا به مراتب بزرگ تر شروع کنید تا ریسک کمتری در شغل خود متحمل شوید.

در هر کسب و کاری که شما فعالیت خود را در آن زمینه آغاز می کنید قطعا رقبای دیگری هم در آن زمینه پیش از شما فعالیت داشته اند پس نباید توقع موفقیت را در همان وهله اول داشته باشید.

حقوق کارکنان، تهیه پیش لوازم اولیه، و... از جمله دلایل قانع کننده ای هستند که در ابتدا شما  باید کسب و کار کوچک تر را نسبت به کسب و کار بزرگ تر در الویت کار خود قرار دهید.

راه اندازی کسب و کار خود با نکات کلیدی ( بخش اول )

تحلیل و بررسی مزایا و معایب کسب و کار های کوچک و پیش آگاهی های مربوط به آن از جمله نکات بسیار حائز اهمیت در این مسیر می باشد

- اولین مورد در راه اندازی کسب و کار این است که خودتان رئیس خودتان هستید.

- درکسب و کار خود قطعا آزادی عمل بیشتری نسبت به یک کارمند ساده خواهید داشت.

- بازده و برنامه زمانی با مدیریت خودتان صورت می گیرد.

- برنامه ریزی و مدیریت کار ها تنها در اختیار شما خواهد بود.

- با صرفه جویی در هزینه های اولیه ای که در کسب و کار های کوچک شده است، سود چندان چشم گیری نسبت به کسب و کار بزرگ را در پی خواهید داشت.

- با برنامه ریزی مناسب و پیش آگاهی در رابطه با شروع کسب و کار مختص به خود، با احساس پیروزی بسیاری مواجه خواهید شد.

- با راه اندازی کسب و کار خود نور امید و تلاش کردن و پیشرفت و رفتن به مراتب بالا تر در شما نمایان خواهد شد.

- در راه اندازی کسب و کار کوچک در اکثر مواقع هزینه ها مدیریت شده و قابل کنترل خواهد بود.

- در راه اندازی کسب و کار های کوچک نیاز به استخدام تعداد زیادی کارمند و کارگر نمی باشد و همین موضوع در کنترل حقوق دهی به آن ها و مدیریت هزینه ها نقش بسزایی خواهد داشت.

در کسب و کار های کوچک مدیریت کردن کار ها و برنامه ریزی کردن در مورد مسائل مربوطه قطعا راحت تر خواهد بود.

معایب راه اندازی کسب و کار

- اگر از ابتدا برنامه ریزی برای شروع کسب و کار در ذهن ندارید پس از درآمد و هدف های والا تر در کسب و کار هم خبری نیس و باید به حقوق های کارمندی و کارگری در زندگی خود بسنده کنید. هر چه بازده زمانی تحقیق و پیش آگاهی و برنامه ریزی در رابطه با کسب و کار انتخابی شما بیشتر باشد بلعکس بازتاب در آمد زایی بیشتری را با خود در پی خواهد داشت.

- در آمد ماهانه در راه اندازی کسب و کار به هیچ عنوان قابل تضمین و پیش بینی نخواهد بود.

- در راه اندازی کسب و کار باید ریسک شکست راهم بلعکس موفقیت پذیرا باشید.

- همانطور که امکان موفقیت چند صد برابری در کسب و کار خود وجود دارد امکان شکست و برشکستگی را هم باید پذیرا باشید.

- از کسب و کاری که خودتان راه اندازی می کنید دیگر از بیمه و سنوات و مزایا خبری نیس و سود و ضرر همگی پای خودتان  است.

- در کسب و کاری که متعلق به خودتان است کنترل زمان استراحت از دستتان خواهد رفت چون مدیرت کار ها همگی بر عهده کارفرما می باشد و حضور و رسیدگی شما بیش از هر کس دیگری در آن کار احتیاج است.

راه اندازی کسب و کار خود با نکات کلیدی ( بخش اول )

ایده برای راه اندازی کسب و کار های کوچک

- کسب و کارهای خدماتی

- کسب و کارهای واسطه‌گری

- کسب و کارهای کامپیوتری

- کسب و کارهای فناوری و اطلاعات

- کسب و کارهای تولیدی

- کسب و کارهای خانگی

- کسب و کارهای روستایی

- کسب و کارهای مالی و سرمایه‌گذاری

- کسب و کارهای وابسته به موبایل

- کسب و کارهای دانشگاهی

کسب و کار های کوچک به دو دسته اصلی تقسیم می شوند

- کسب و کار های اینترنتی

- کسب و کار های فیزیکی

که خود این کسب و کار ها به شاخه های بسیار کوچکتر دیگری تقسیم می شوند.

با استفاده از تکنولوژی کسب و کار کساد و نوپا خود را راه بیندازید

در دنیای دیجیتال امروزی استفاده تکنولوژی هایی مبتنی بر اینترنت، سایت ها، اینیستاگرام، و کانال های تلگرام، دیوار، شیپور، و از این قبیل تبلیغات قطعا می توانید حوضه فعالیت و شغل خود را گسترش دهید.

استفاده نکردن از این تکنولوژی ها در زمینه کسب و کار های کوچک و فعالیت نداشتن در این زمینه ها با احتمال بسیار بالایی پرژه کسب و کاری شما با شکست مواجه خواهد شد.

نتیجه گیری

اگر سرمایه اندکی دارید به جای بسنده کردن به سود بانکی و راکد بودن پول خود با برنامه ریزی و آگاهی کامل از همین امروز می توانید با برنامه پیش رفته و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

در مقاله های بعدی هم با ما همراه باشید تا ده ها کسب و کار بزرگ و کوچک برای ایده هر چه بیشتر به شما معرفی کنیم.

با کمی تحقیق خواهید یافت که با سرمایه اندک هم می توانید یک کسب و کار عالی با بازده درآمدی بسیار بالا راه اندازی کنید. ولی در عوض باید زمان و تلاش خود را با استفاده از تکنولوژی تبلیغاتی روز به چندین برابر برسانید.

شما حتی می توانید با یکبار دوره دیدن برای خود و آموزش دادن آن به هنرجو ها و افراد جویای آموزش در هر زمینه ای به طور مثال: آموزش کاشت ناخن، آموزش اکستنشن، آموزش زبان انگلیسی، و... بدون کوچکترین هزینه ای می توانید تا سال ها برای خود کسب درآمد کنید.

پس ایجاد یک کسب و کار به هزینه های اولیه کلان و فروشگاه های آنچنانی و ... نیاز ندارد فقط ذهن خلاق و پیش برنامه ریزی می خواهد.

با ما همراه باشید تا در مقاله های بعدی که تیم رایا مگ در رابطه با کسب و کار های بزرگ و کوچک تهیه کرده اند و در اختیار شما عزیزان قرار می دهند ایده بگیرید و هر چه سریع تر از همین اموز شروع به برنامه ریزی و تحقیق های اولیه کرده و کسب و کار متعلق به خوتان را راه اندازی کنید.

تبلیغات در رایا مگ

 

بیشتر بخوانید: معرفی کسب و کار ها
بیشتر بخوانید: ثبت و معرفی کسب و کار خود در رایا مگ

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید