جدیدترین مطالب

مطالب ویژه مجله اینترنتی رایامگ

پیوندها

محبوب ترین مطالب رایامگ

آموزش نکاتی برای نشان دادن قدردانی در محیط کار

  • author منتشر کننده
  • بدون نظر
  • 0 0
آموزش نکاتی برای نشان دادن قدردانی در محیط کار

آموزش نکاتی برای نشان دادن قدردانی در محیط کار

امروزه برقراری ارتباط موثر با همکاران، کارمندان و درک محیط کار یک ضرورت محسوب می‌شود. و برای بهینه سازی بهتر محیط کار در اینجا نکاتی مبنی بر قدردانی از افراد در محیط کار آورده شده که آموزش صحیحی در جهت بهبود رفتار سازمانی می‌باشد. و به ما می‌آموزد که چگونه به بهترین نحو قدردانی خود را در محیط کار نشان دهیم‎.

تحقیق جالب و متفاوتی در قالب مسابقه و به صورت امتحان آنلاین از دانش آموزان دبیرستان به عمل آمده که نتیجه ی مهمی از آن گرفته شده است. این تحقیق و روند اجرا و نتایج حاصل از آن در ادامه توضیح داده می‌شود.

این مسابقه برای شناسایی «زبان عشق» طراحی و اجرا شد و با کمال تعجب، هنگامی که دانش آموزان کلاس و معلم نتایج خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند، باعث شگفتی برخی افراد شد.

بیشتر بخوانید:‌ سه خصیصه شخصی مشترک در کارآفرینان موفق

این مسابقه بر اساس کتاب کلاسیک گری چاپمن، به نام پنج زبان عشق بود، و بیانگر این موضوع است که هرکدام از ما زبان عاشقانه ترجیحی داریم، به گونه ای که با شناخت ترجیحات خود و دیگران، می‌توانیم روابط خود را بهبود بخشیم.

در معنای دیگر، «عشق» می‌تواند فراتر از تنوع عاشقانه گسترش یابد. نتایج این سنجش راهی خلاقانه برای افراد شد تا در مورد چگونگی درک بهتر شیوه های ارتباطی خود فکر کنند.

و این نتایج و مفهوم آن، بازخوردی جهانی یافت، که بعدها با محیط کار و فضای درون سازمانی سازگار شد و از «عشق» به «قدردانی» تغییر یافت.

معمولاً ما این طور فکر نمی‌کنیم که همکاران ما به ما عشق می ورزند، به همین دلیل انتخاب و کاربرد کلمه قدردانی خیلی مناسب تر می باشد. و این امر که احساس می کنیم شخصی به ما اهمیت می دهد و از ما قدردانی می‌کند. یکی از سلسله نیازهای مهم افراد را برآورده کرده و نتایج مثبت به همراه دارد.   

در پی این دستاورد مهم، دکتر چاپمن با دکتر پل وایت همکاری کرد تا کتاب «5 زبان تقدیر در محیط کار» را بنویسد، که هدف آن بهبود روابط در محل کار با آموختن زبان تقدیر از همکاران است.

دکتر وایت می‌گوید: هر فرد به طریقی عشق را احساس می‌کند یا عشق را در روابط شخصی خویش ابراز می‌کند و در این زمینه  منحصر به فرد عمل می‌کند، اما این احساس در رابطه با قدردانی و ارزش گذاری در روابط کاری برای همگان یکسان است

چاپمن و وایت می‌گویند: هنگامی که رهبران، همکاران و کارمندان در محیط کاری خویش، قدردانی و تقدیر را احساس می‌کنند، طبعا در این محیط، روحیه کارکنان بهبود می‌یابد، یک محیط کار مثبت ایجاد می‌شود و تعامل کارمندان افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: چگونه به خودشناسی برسیم؟

در اینجا به پنج زبان قدردانی در محل کار، نحوه برقراری ارتباط موثر، اقداماتی که می‌توانید برای پشتیبانی از هر شیوه ارتباطی انجام دهید، و مواردی که می توانید از آن پرهیز نمایید، اشاره شده است.

قدردانی در محیط کار

قدر دانی در محیط کار با بیان  کلمات مثبت

چگونگی برقراری ارتباط:

همانطور که از نام این زبان پیداست، از کلمات برای تأیید، تشویق و قدردانی از افراد استفاده کنید. از همدلی استفاده کنید تا همکاران خود را بهتر بشناسید و به طور فعال به آن‌ها گوش دهید تا نشانگر علاقه شما باشد.

شما می‌توانید با به کارگیری کلمات مثبت و سازنده به تأیید، تشویق و قدردانی از افراد بپردازید، از همدلی استفاده کنید تا همکاران خود را بهتر بشناسید و به طور فعال به آن‌ها گوش دهید و علاقه و صمیمیت خود را به آن‌ها نشان دهید.

اقداماتی که در این زمینه باید انجام داد:

در جلسات تیمی یا وقتی که با مشتری هستید، در مقابل آن‌ها از کلمات مثبت استفاده کنید. و یا برای دیگر همکاران به طور مداوم، پیام های مناسبتی، ایمیل یا متن تشویقی بفرستید.

اقداماتی که در این زمینه نباید انجام داد:

انتقاد غیر سازنده و یا غیر مرتبط با نوع فعالیت همکاران خود ارائه ندهید، زیرا باعث می‌شود آن‌ها احساس ناامیدی و بی ارزشی  کنند.

قدر دانی در محیط کار با توجه به تنظیم زمان

چگونگی برقراری ارتباط:

بهترین راه برای برقراری ارتباط موثر، توجه شما به دیگران است. یکی از این عوامل برای توجه در اختیار بودن و دادن وقت کافی و شنوای سخنان آن‌ها بودن است. شما می‌توانید با برنامه ریزی و انجام امور روزانه، وقت خود را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید از این طریق،  قدرانی از همکاران خود به عمل آورید.

اقداماتی که در این زمینه باید انجام داد:

برای هر فرد به صورت جداگانه زمانی را برای مکالمه اختصاص دهید برقراری و حفظ تماس چشمی داشته باشید و همچنین سعی کنید خارج از محیط کار نیز ملاقات های کاری ترتیب دهید تا در کنار دیگر همکاران قرار بگیرید. هر یک از این اقدامات باعث ایجاد اعتماد و تعمیق روابط تیم می شود.

اقداماتی که نباید در این زمینه انجام داد:

سعی کنید زمان رودررویی و هنگام مکالمه با همکاران و کارمندان خود از تلفن همراه استفاده نکنید.

قدردانی در محیط کار

قدردانی در محیط کار با توجه به انجام وظایف

چگونگی برقرای ارتباط:

به وظایف و عملکرد هر فرد و قدردانی از وی به خاطر انجام به موقع وظایف محوله، توجه کافی داشته باشید. اعمال شما بلندتر از کلمات صحبت می کنند.

اقداماتی که در این زمینه باید انجام داد:

آمادگی خود را برای ارائه کمک به همکاران اعلام کنید تا از این طریق بتوانید به کاهش میزان کار همکاران کمک کنید به آن‌ها اطلاع دهید که با آن‌ها هستید و در زمان انجام کار دشوار، همیاری و کمک تان را به طور روشن بیان کنید.

اقداماتی که نباید در این زمینه انجام داد:

حتما و در زمان تعیین شده آنچه را که قول داده اید، انجام دهید، به گفته هایتان عمل کنید و با کمک به دیگران قدردانی خود  را اعلام نمایید.

بیشتر بخوانید: پیشرفت چه زمانی حاصل می شود؟

قدردانی در محیط کار با ارائه پاداش و تشویق

چگونگی برقراری ارتباط:

در این مورد باید به عملکرد و میزان فعالیت های هر کسی توجه شود و با در نظر داشتن آنچه که در مدت زمان تعیین شده انجام می دهند ، پاداشی در نظر بگیرید

اقداماتی که در این زمینه باید انجام داد:

فردی که مورد تشویق و قدردانی قرار می‌گیرد و به عبارتی دریافت کننده ی پاداش هست را متوجه کنید که برای شما مهم و ارزشمند است و اطمینان حاصل کنید که هدیه ی شما بیانگر آن باشد. مثلا برای همکاری که قهوه دوست دارد کارت هدیه  کافی شاپ مورد علاقه اش را تهیه کنید

اقداماتی که در این زمینه نباید انجام داد:

علاقه و سلیقه ی فرد را در نظر نگرفته و یا هدیه ای اهدا می کنید که هیچ ربطی به گیرنده آن ندارد.

در پایان باید گفت: برقراری ارتباط واقعی با تقدیر و تشویق معتبر در محل کار، برای همه یکسان نیست. بهترین راه برای ابراز قدردانی در محیط کار با پرسیدن از ترجیحات دیگران شروع می شود تا بتوانید بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و روابط خود را عمیق تر کنید.

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

جدیدترین مطالب مجله اینترنتی رایامگ

خبر نامه مجله اینترنتی رایا مگ

با عضویت در خبرنامه رایا مگ از جدید ترین مقالات آگاه شوید